Як “дарувалась” земля забудовнику на 9 сесії Хмельницької міської ради 26.10.2016 р. (відео у 3 Частинах)

maxresdefault

Сесія виявилась жаркою як і передбачалось нами. Резонансне питання, що було винесено з голосу на колегії депутатом ХМР Прядун Т.О. без попереднього оприлюдення за 20 робочих днів, стояло під № 69, тобто тоді, коли представників ЗМІ майже не залишилось. Всупереч негативним висновкам юридичного відділу, всупереч нашим застереженням із чіткими аргументами та вказанням норм законодавства України, депутатський корпус 31 голосом “ЗА” одобрив передачу земельної ділянки забудовнику під “прикриттям” державно-приватного партнерства. В той же час, окрім звинувачень від депутатів та посадової особи, що очолює підрозділ МНС, законних доводів правильності прийняття цього рішення в залі не прозвучало. І як би нас не переконували, що це не схема подібна на схему суперфіцію – на жаль ознаки вказують, що різниця тільки в назві. Безкоштовна земля, майбутні 6 будинків та лише 5 % площі отримають працівники МНС… Такі реалії…

Відео із засідання сесії (Частина 1) – https://www.youtube.com/watch?v=5_qN4_vdxaA
Можна громадськість звинувачувати і “давати їй лопати в руки”, але слідкувати за порушенням законодавства органом місцевого самоврядування ми будемо. І як тільки буде підписане це рішення – звертатимемось до правоохоронних органів з вимогою реагування. Хоча прокурор міста був на засіданні і мав би вже відреагувати!

Відео із засідання сесії (Частина 2) – https://www.youtube.com/watch?v=TavMLPsLjcg
І наостанок, хочеться звернутись до працівників державних установ та органів місцевого самоврядування, які в даному випадку стають заручниками ситуації та, свято вірючи у благородність таких дій, лише дають змогу заробити депутатам-забудовникам.

Відео із засідання сесії (Частина 3) – https://www.youtube.com/watch?v=yrRTp1RCC0M
Ми маємо рецепт вирішення цієї проблеми – нещодавно у маленькому містечку Одеської області було збудовано житловий будинок за бюджетні кошти і 25 квартир у ньому виділено учасникам та героям АТО. То чому у маленькому містечку це змогли зробити, а у Хмельницькому із профіцитним бюджетом та комунальним підприємством, яке за статутом має будувати, далі придумуються схеми та розтягується безцінна земля мешканців під прикриттям “соціального житла”. На жаль, на це запитання ми не отримали відповідь, а отримали лише голосування поза нормами законодавства…

Усі висловлені застереження від громадськості було попередньо розміщено на сайті НГП під назвою “Чергова схема у стінах міськради чи державно-приватне партнерство на зміну суперфіцію?”

З повагою, команда громадської організації “ЖАР”!

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, регіональна представниця ІМІ у Хмельницькій області, голова ГО "ЖАР"

Коментарів: 4

 1. Під комунальним підприємством мається на увазі “Хмельницькбудзамовник” ? Але ж влада практично знищила це підприємство призначаючи щороку на посаду бездарних директорів, а останній взагалі “відпрацював” три місяці. Це підприємство є обличчям місцевої влади.

 2. Киньте в мене камінь, але я ніяк не можу второпати простої математики.
  Земельна ділянка і так була в МНС на праві постійного користування, її не можна було виставляти на аукціон.
  Навіть, якщо і виставити, то її вартість тисяч 800 грн, ну може до 1,5 млн в процесі торгів дотягнули би.
  А мешканці міста отримають 20 квартир від забудовника. 20 квартир – це приблизно 8 млн. гривень.
  То де ж тоді подарували???

 3. І цей приклад з Одеської області. 25 квартир для людей, але місто віддало земельну ділянку і кошти з бюджету на будинок мільйонів 15.
  Тут 0 грн з бюджету і 20 квартир, орендна плата від забудовника за земельну ділянку.
  То де вигідніше?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.