Чергова схема у стінах міськради чи державно-приватне партнерство на зміну суперфіцію?

 

Вже завтра, 26.10.2016 р., відбудеться засідання чергової дев’ятої сесії Хмельницької міської ради. Порядок денний, що розглядався постійними комісіями, був насиченим та містив 63 питання, однак цього для депутатського корпусу виявилось замало і під час колегії 24.10.2016 р. «народилось» ще 7 проектів рішень і відповідно додаткових питань.

Свою ж увагу концентруватиму на проекті рішення, що в порядку денному розміщено під № 69 та викликав найбільше занепокоєння.

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd2

Проект рішення № 69

 

Даним проектом рішення пропонується передати в оренду земельну ділянку по вул. Кармелюка, 3 В, площею – 10 000 кв.м, в оренду в рамках державно-приватного партнерства, яка є комунальною власністю та перебуває у постійному користуванні 1 Державного пожежно-рятувального загону головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області. Право постійного користування припиняється та дана земельна ділянка передається в оренду  Товариству з обмеженою відповідальністю «Трансміськбуд» для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

За інформацією аналітичної платформи Youcontrol засновником та бенефіціаром ТОВ «Трансміськбуд» зазначено Панову Ніну Олександрівну, юрособа зареєстрована за адресою – вул. Подільська, 91/2 та керівником є Гончарук Т.Д. Однак ще не в далекому минулому, до червня 2011 року, у засновниках був діючий депутат ХМР Афійчук Р.В. та до кінця 2010 року він навіть був директором цієї юрособи. Поряд з тим пан Афійчук Р.В. разом із Пановою Н.О. та ТОВ «Трансмфськбуд» є засновниками ТОВ «Платінум-буд», що свідчить про наявність конфлікту інтересів у депутата та безпосередню “близькість” до ТОВ “Трансміськбуд” та її засновниці.

2016-10-25-1

Зв’язки засновників ТОВ «Трансміськбуд»

 

В той же час, варто зазначити, що за дивним збігом обставин ТОВ «Трансміськбуд» згадувалось в розслідуванні щодо роздачі земельних ділянок через договір суперфіцій для будівництва житлових будинків у Хмельницькому, а саме сусідні земельні ділянки до згадуваної у проекті рішення –  вул. Кармелюка, 3 Г та 3 Д. Випадковість чи співпадіння? Запитання риторичне…

Даний проект рішення на вчорашньому засіданні колегії Хмельницької міської ради (дата проведення – 24.10.2016 р.) був внесений на розгляд пропозицією депутатки Хмельницької міської ради, голови фракції ВО «Свобода» Прядун Т.О. Учасники колегії не заперечували щодо включення даного питання у порядок денний та підтримали цю пропозицію навіть всупереч ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та чинному Регламенту Хмельницької міської ради VII скликання.

Отже, п. 3 ст. 15  ЗУ “Про доступ до публічної інформації” зазначає, що «проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття».

Діючий Регламент зазначає:

По-1, п. 12 «зміни та доповнення до проекту порядку денного ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження. Питання, яке пройшло процедуру оприлюднення, відповідно до ст.15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” вважається включеним до порядку денного, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів, присутніх на пленарному засіданні ради»;

по-2, п. 11 «проект рішення може бути включений до порядку денного сесії без процедури оприлюднення у виняткових випадках, коли виникає необхідність прийняття рішень, пов’язаних із проведенням заходів, передбачених законодавством про надзвичайні ситуації природного, техногенного чи іншого характеру та інших невідкладних питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста»;

по – 3, п. 13 «…проекти рішень міської ради, які не були опубліковані за 20 робочих днів до дати їх розгляду не виносяться на пленарне засідання міської ради»;

І найголовніше, по – 4, п. 5 «пропозиції депутатів з питань користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, а саме, будівлями, спорудами, приміщеннями та земельними ділянками, що перебувають в комунальній власності, а також питання генерального планування, земельних відносин та земельного кадастру, будівництва та архітектури не можуть бути включені в порядок денний під час затвердження порядку денного на початку та під час пленарного засідання ради».

В той же час вдалось на сайті віднайти оприлюднення даного проекту рішень, однак воно датується 10.10.2016 року, що не становить 20 робочих днів.

Даний проект рішення містить також помилку – зазначений кадастровий номер «6810100000:02:001:0139» не належить цій земельній ділянці по вул. Кармелюка, 3 В, а належить земельній ділянці по вул. Північній, 93, що також знаходиться у постійному користуванні 1 Державного пожежно-рятувального загону головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області. Чи свідчить це про те, що проект рішення розроблявся нашвидкоруч під найближчу сесію? Запитання риторичне …

pkk_69_9s

Скріншот з Публічної карти України (інформації)

 

Зауваження юридичного відділу займають аж півтори сторінки та будуть розміщенні повністю для ознайомлення. Зазначимо головний висновок – «на сьогодні немає законних підстав для прийняття даного проекту рішення».

pr_69_9s_vusnovok

Висновок юридичного відділу ХМР

 

Варто також зазначити, що Положення про державно-приватне партнерство за нашою заявою, на яке посилаються у проекті рішення, знаходиться на оскарженні у Хмельницькому територіальному відділенні АКУ на розгляді та є відкрита справа, про що представники міськради повідомлені. Однак це не заважає розпочинати практику застосування цього Положення на практиці.

Враховуючи вищевикладене, можна підсумувати, що запроваджуючи державно-приватне партнерство як «панацею» після суперфіцію та використовуючи його у цій ситуації, депутатських корпус «перехитрив сам себе», однак не зумів ввести в оману громадськість. Ми залишаємось на своїй чіткій позиції – усі земельні ділянки мають реалізовуватись на конкурентних засадах (земельних торгах) відповідно до ст. 134 Земельного кодексу України. Тільки такий підхід працюватиме на благо громади та наповнюватиме бюджет міста, а не сприятиме збагаченню забудовників.

Публічно вимагаємо не підтримувати даний проект рішення та не порушувати чинне законодавство увесь депутатських корпус ХМР завтра під час розгляду даного питання на засіданні сесії (26.10.2016 р.)!

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, регіональна представниця ІМІ у Хмельницькій області, голова ГО "ЖАР"

Коментарів: 15

 1. Хто не підтримає?Скочеляс?Пєвнєв?Афійчук?Та ну!))))

 2. Да, видно крісло мера заворожене, хто б не прийшов рочинає красти. Да був майданівець Олександр Симчишин, а сівши в крісло міського голови став Семом – злодієм. Щось не так ….. .

  • Переконана, що Семом -Злодієм Воно Було з самого початку, просто як то було з Нашим презеРдентом наш нарід троха помилився (вчергове лоханувся). Дуже прошу на всіх наступних виборах БУТИ УВАЖНИМ ТА ОБЕРЕЖНИМ ТА НЕ НАСТупати на граблі псевдо патріотів

 3. Симчишин як був злодієм, так і залишився. Його однопартійці – це провокатори та аферисти. Дуже прикро, що така влада у нас в місті.

 4. Перечитав уважно статтю, в чому схема? в тому що проект рішення висів на сайті 16, а не 20 днів?

  • Схема Шановний свобідовець – в тому, що вся земля має відчужуватись на конкурентних засадах, з врахуванням плану зонування, перспективного плану розвитку та найголовніше інтересів громади. ЧОГО НЕ РОБИТЬСЯ.

 5. Від сторони мчсників скажу, що за цим проектом рішення сапери, розміновувачі МЧС, які більше року в АТО отримують 20 квартир. Хто проти, чи міська рада проти учасників АТО?

  • ніхто не проти МНС – учасників АТО, але держава їм забезпечує соціальні гарантії, і зарплату плотить відповідну і т. д! Питання лише в тому, чи є співмірними оті 20 квартир із розмірами та вартістю земельної ділянки, і того що там забудовник збудує! Краще б кошти виділили ціленаправлено на придбання квартир. А як бути із тими хто йде воювати за нас по контракту, ім також потрібно квартири, але вони не працюють в МНС….

   • Що, що держава забезпечує? А ну повторіть? 4 тисячі гривень зарплати і цілодобово 2-3 дні гасиш торф, або на карантині стоїш і вдень і вночі, а сапери розміновують і тут і там. Десятки років ніхто ніякого житла не давав. Максимум гуртожиток на 8 кв.м
    Дають 20 квартир. 20 людей отримає житло. Це 7-8 мільйонів гривень. Вартує так земельна ділянка 1 га? Ні її ціна на Озерній максимум 1 млн. От і рахуйте і думайте головами і не іншим місцем.

    • Когда Симчишин был кандидатом в меры, он публично проклинал суперфиций. После того, как в этом году, паевые платежи на инфраструктуру весьма увеличились(а это кстати за дома на суперфицнутых землях построенные) он ставит этот доход себе в заслугу. А теперь вот гос-часное партнерство-тежи суперфиц только вид сбоку. Где он честный был?

 6. Коли вже нажеруться, чому досі ніхто з правоохоронних органів не зупине це відверто корупційне свавілля з боку депутатів? Це ж колосальні збитки для міського бюджету!

 7. А відносно квартир МЧСникам чи АТОшникам та просто городянам, скільки бюджетних коштів на депозиті, …. ось за ці кошти побудувати будинок, частину квартир пордати, а частину городянам, і квартири будуть дешевші і відсотки за вкладені кошти більші та квартири безкоштовні.

 8. Відповідно до норм Закону про державно-приватне партнерство земля не передається без відповідного Конкурсу. Тому виділення землі можна оскаржити через органи прокуратури, так як є підміна юридичних понять.. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.