Губернатор декомунізував назви вулиць у 11 районах Хмельниччини

Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук підписав ряд розпоряджень про перейменування об’єктів топоніміки у 11 районах області, відповідно до закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Зміна назв стосуються вулиць та провулків населених пунктів Хмельницького, Теофіпольського, Чемеровецького, Старосинявського, Віньковецького, Старокостянтинівського, Славутського, Новоушицького, Красилівського, Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького районів та міста Старокостянтинова.

Також губернатор рекомендував органам місцевого самоврядування провести відповідну роботу, пов’язану з перейменуванням об’єктів топоніміки.

Як писав НГП, на Хмельниччині 843 топоніма підпадають під декомунізацію.

Нагадаємо, що у квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів. До 21 лютого 2016 року Верховна Рада України мала визначитися з новими назвами для населених пунктів, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, а міські та сільські голови – завершити перейменування місцевих топонімів.

Далі розпочався третій етап декомунізації і повноваження прийняття рішень про перейменування перейшли до голів ОДА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.