Загальнобудинкові лічильники газу у Хмельницькому: за чи проти?

За ініціативи державного регулятора – НКРЕКП – ПАТ «Хмельницькгаз» цього рокуі має встановити 634 загальнобудинкових лічильники. Адже з 2018 року постачання газу буде дозволене лише споживачам, які забезпечені приладами обліку: індивідуальними або загальнобудинковими.

Встановлення будинкових лічильників здійснюється виключно у споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі. Таких в області нині понад 40 тисяч.

Тому, щоб виконати державне завдання, а також заощадити багатомільйонні державні кошти, час та трудовий ресурс, ПАТ «Хмельницькгаз» вже встановив 81 будинковий лічильник, незважаючи на непоодинокі випадки відмов від встановлення облікових пристроїв.

«Встановлення загальнобудинкового лічильника дає можливість зекономити газ, – коментує комерційний директор «Хмельницьккгазу» Віталій Рейда. – Так, щойно ми проаналізували дані газоспоживання по загальнобудинкових  лічильниках, встановлених по вул. Львівське шосе,43 та Львівське шосе, 39/1 у Хмельницькому цього року. Тож, в середньому, на кожного зареєстрованого у будинку, газоспоживання зменшилося на 5%».

Відповідно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків (затвердженого постановою КМУ №620), загальний обсяг газу, спожитого по загальнобудинковому лічильнику,  рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку. Дані ж лічильника надходять щомісячно в автоматичному режимі у «Хмельницькгаз». Крім того, клієнти з індивідуальними лічильниками з цього будинку сплачують виключно за показаннями своїх облікових пристроїв, а об’єм спожитого ними газу віднімається від показань загальнобудинкового лічильника.

Водночас, мешканці, які не бажають сплачувати за газ на підставі будинкового лічильника, мають право встановити індивідуальний лічильник власним коштом. Наразі, «Хмельницькгаз» не встановлює індивідуальних облікових пристроїв, їх монтажем займаються спеціалізовані організації.

«Кожен мешканець багатоквартирного будинку , після встановлення будинкового лічильника, матиме можливість порівняти свої розрахунки та визначитись, яким чином надалі сплачувати за газ та чи варто взагалі встановлювати індивідуальний лічильник в квартирі. Водночас, навіть після встановлення будинкового пристрою, споживач зможе будь-коли встановити і індивідуальний», – пояснює технічний директор компанії Олександр Лоб.

Разом з тим, відповідно до п.4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, у разі відмови споживачів від встановлення лічильників газу з ініціативи та за кошти оператора ГРМ (ПАТ «Хмельницькгаз»), плата за спожите паливо буде розраховуватися за граничними нормами,

а саме: – якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання – по нормі

9, 8 куб.м та  якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання і газовий водонагрівач – 18, 3 куб.м.

Якщо ж до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовних лічильників або не встановлять прилад обліку газу за свій кошт, Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов’язує газові компанії припинити постачання газу таким споживачам.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Страна идиотов,издеваются над людьми!

    • І ці,що знущаються над людьми це наша влада яку ми і обрали,влада бездарів,ледарів та злочинців.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.