У Кам’янці-Подільському археологи відкопали чи ненайстарішу забудову в місті

У Кам’янці-Подільському на площі Польський ринок, за сувенірним містечком, група археологів розкопала давнє кам’яне мощення і, можливо, найстарішу забудову Кам’янця-Подільського.

Про це повідомили у прес-службі Кам’янець-Подільської міської ради.

Наразі дослідники під керівництвом начальника розкопу, кандидата історичних наук Павла Нечитайла працюють над двома знахідками. Як повідомляє пан Нечитайло, розчищено кам’яне мощення, яке за попередніми даними, майже на цілий вік старіше, ніж у Львові та Чернівцях, і датується 1760 роком.

знахідка

«Нам пощастило відкрити достатню частину ранньої бруківки другої половини 18 ст. Але і це ще не кінець, – говорить Павло Нечитайло, – Вже два дні, як працюємо над розчищенням фундаментів будинку I пол. 18 ст., історія якого десь тоді і припинилася через пожежу».

Археолог упевнений, що вони шукають сліди найдавнішої забудови нашого міста, де два з половиною століття тому жили аристократи. Крім того, тут у напівпідвальному приміщенні, тобто на цокольному поверсі,  знайдено піч. Можливо, в такому гарному стані піч 18 ст. у Кам’янці ще не виявляли.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.