Відкритий лист мешканців житлового будинку по Проспекту Миру 57/3

“08 грудня 2011 року житловий будинок по Проспекту Миру 57/3, м. Хмельницький був зданий в експлуатацію відповідно до Декларації про готовність об’єкта до експлуатації, копія якої міститься в матеріалах справи. Замовником будівництва був  ЗАТ «Хмельницьклегпром» (правонаступником якого є ТОВ «Кін-Так»), генеральним директором якого являється Кулаков Володимир Іванович.

05.01.2012 року в житловому  будинку по Проспекту Миру, 57/3 м. Хмельницький його співвласниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна було створено Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖКЦ-57/3», яке в подальшому змінило свою назву на ОСББ «Саграда», ОСББ «ФОРТЕЦЯ 57». Головою правління обєднання  став Кулаков Володимир Іванович.

15.01.2012 року було взято вищезазначений будинок на баланс ОСББ «ЖКЦ-57/3» (в комісії голова правління Кулаков Володимир Іванович )  від забудовника ЗАТ «Хмельницьклегпром» (генеральний директор Кулаков Володимир Іванович) згідно акту приймання-передачі 60-ти квартирного 10-ти поверхового житлового будинку по вул.Пр.Миру,57/3, м. Хмельницький,з метою обслуговування  та утримання даного житлового будинку.

Як виявилося,  Кулаков В.І., будучи керівником ОСББ, створював собі та своїй родині постійне джерело прибутку, адже тарифи на комунальні послуги були в кілька разів завищені, порівняно з середніми по м. Хмельницькому (3.66 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартир). Тому в зв’язку з недовірою співвласників будинку до голови правління ОСББ Кулакова В.І., по причині ряду порушень його, як керівника, 12 вересня 2012 року відбулися позачергові збори членів ОСББ, які прийняли рішення звільнити від обов’язків членів правління та голови ОСББ «ЖКЦ-57/3» Кулакова В.І.

Новою головою правління було обрано Смоляр Н.А. Ці збори  зобов’язали  Кулакова В.І. передати новообраному голові печатки, штампи та документи. Серед переданих документів  був акт знищення печатки об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житлово-комунальний центр-57/3» (ідентифікаційний код: 38045603), але самої печатки ні в якому вигляді передано не було.

ОСББ виготовило нову печатку. Проте, як виявилось пізніше, Кулаков В.І. незаконно використовував «знищену» печатку в документах ОСББ «ЖКЦ-57/3», не маючи на це повноважень, у власних інтересах.

Ми змушені були змінити назву ОСББ з «ЖКЦ-57/3» на «Саграда», сподіваючись захиститися від лавини підробних документів, які штампував Кулаков В.І. Але це далі продовжувалось і тому загальними зборами ОСББ було прийнято рішення про перейменування ОСББ «Саграда» в ОСББ «Фортеця 57», з цією назвою ми залишаємось донині.

Після переобрання Кулакова В.І. на нас посипалися незаконні дії з його сторони з метою заволодіння посадою голови правління ОСББ та майном об’єднання , адже в його приватній власності виявилися  4 квартири в будинку та понад 1000 кв.м. нежитлових приміщень (приміщення технічного 11-го поверху площею 506.7 кв.м  та цокольних приміщень площею 496.6 кв.м), серед яких приміщення загального користування (ліфтова, щитова, насосна, сміттєкамера та ін.), які згідно закону України «Про ОСББ», являються загальною та спільною власністю співвласників будинку та використовуються для обслуговування будинку. Одне із цокольних приміщень площею 147,6 кв.м., де знаходяться приміщення загального користування (ліфтова, щитова, насосна, сміттєкамера та ін..), Кулаков В.І., як фізична особа – власник здав в оренду ОСББ «ЖКЦ-57/3», де був головою правління (фактично «сам собі») з метою власного збагачення за рахунок коштів мешканців.

При цьому за  всі ці приміщення з моменту створення ОСББ ніяких коштів за житлово-комунальні послуги не надходило, що стало причиною звернення  ОСББ до суду про стягнення з Кулакова В.І. комунального боргу в розмірі 39 920 грн.

Рішенням Апеляційного суду Хмельницької області від 04.12.2013 року у справі № 686/11137/13-ц було стягнуто з Кулакова Володимира Івановича на користь ОСББ «Житлово-комунальний центр 57/3» борг  в сумі 36 920,92 гривень та відкрито  виконавче провадження. Проте, замість того, щоб погасити борг, він, незаконно зареєструвавшись в ЄДР головою правління ОСББ (бо ніколи його ніхто не обирав), як посадова особа, закрив дане виконавче провадження, тобто «САМ СОБІ» пробачив борг.

Щоб повернути приміщення загального користування, на які Кулаков  оформив право власності на підставі документів, які видав «САМ СОБІ» (договір дольової участі між забудовником ЗАТ «Хмельницьклегпром», в особі Кулакова В.І.,  та Кулаковим В.І., як фізичною особою) в загальну та спільну власність співвласників, від власників та ОСББ було подано позов до суду.

Першою інстанцією було прийняте рішення в нашу користь, а судами апеляційної, касаційної інстанції та верховного суду рішення були прийняті на користь Кулакова В.І. Таким чином приміщення загального користування, де знаходяться ліфтова, щитова, насосна, сміттєкамера, перекриття стояків холодного та гарячого водопостачання та ін., залишились у приватній власності Кулакова В.І.

14.01.2014 року Кулаков Володимир Іванович створює в нашому будинку по Проспекту Миру, 57/3, м. Хмельницький  нову обслуговуючу організацію (оскільки згідно закону в одному житловому будинку не може бути створено два ОСББ): Обслуговуючий кооператив «Житлово-експлуатаційна контора № 9» (код ЄДРПОУ 39051272),  з метою стягнення з мешканців коштів. Його засновники: Кулаков Володимир Іванович, Кулакова Людмила Дмитрівна та ТОВ «ВК-Білдінг», засновником та генеральним директором якого являється Кулаков Володимир Іванович. Начальник – Моженко О.І. Звісно, що стягнення може бути лише  за якісь надані послуги. Згідно закону (ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги») лише балансоутримувач та управитель мають право укладати договори на надання послуг з обслуговуючими організаціями.

Оскільки в будинку вже був балансоутримувач ОСББ, з яким вже були укладені та діяли договори з різними обслуговуючими організаціями, зокрема КП “Спецкомунтранс”, СРБП “Хмельницькліфт”, ПАТ “Хмельницькгаз” та   ПАТ “Хмельницькобленерго” та ін. та надавались в повному обсязі всі послуги згідно договорів, ОК «ЖЕК №9» не могло укласти такі ж договора  на той же об’єкт. Тому Кулаков В.І. почав здійснювати всілякі дії по відстороненню цього ОСББ:  неодноразова реєстрація себе, Кулакова В.І., головою правління об’єднання  на незаконних підставах та знищення ОСББ, як юридичної особи  в цілому (чисельні позова до суду  про визнання недійсними рішення установчих зборів ОСББ «ЖКЦ-57/3», та визнання недійсними всіх загальних зборів членів ОСББ, які взагалі проводились в ОСББ). Також, обманним шляхом, «зробивши себе (ОК «ЖЕК №9») балансоутримувачем» надрукованими ним актами приймання передачі будинку з балансу ОСББ на баланс ЗАТ «Хмельницьклегпром» (ТОВ «Новолуння»), а потім вже на баланс ОК «ЖЕК №9»,  через піврічної боротьби  переукладає договори на надання послуг на будинок з ОК «ЖЕК №9», які до того були укладені між ОСББ та комунальними підприємствами. Також примушує власників сплачувати кошти в ОК «ЖЕК №9» та укладати з ним безстрокові договори.

Власники квартир, члени ОСББ «ФОРТЕЦЯ 57», в будинку по Проспекту Миру, 57/3, м. Хмельницький відмовились укладати такі договори та сплачувати кошти в ОК «ЖЕК №9», оскільки лише створене ними ОСББ, яке діє та функціонує  в будинку, власники визнають управителем та надавачем послуг по утриманню свого будинку та прибудинкової території Тому ОК «ЖЕК №9» ініціює масу звернень до суду про стягнення коштів за  житлово-комунальні послуги з власників-членів ОСББ.

Разом з тим ОСББ та його члени звертаються до суду за встановленням законності перебування будинку на балансі ОСББ та відновленням «вкрадених ОК «ЖЕК №9» договорів з обслуговуючими організаціями. Всі ці судові процеси ОСББ «ФОРТЕЦЯ 57»  та члени  об’єднання, власники квартир у житловому будинку по Проспекту Миру, 57/3, м. Хмельницький  виграли. Відновили дію договорів   на технічне обслуговування та ремонт ліфтів і диспетчерських систем, укладеного між СРБП «Хмельницькліфт» та ОСББ, та  на постачання електричної енергії, укладеного між ПАТ «Хмельницькобленерго» та ОСББ .

Тому Кулаковим Володимиром Івановичем, як власником нежитлових приміщень, де знаходиться обладнання ліфта,  комутаційні пристрої  та засоби обліку електричної енергії,   та його юридичною організацією  Обслуговуючим кооперативом «ЖЕК №9», начальником якого являється Моженко Ольга Іванівна, 26.07.2016 року в нашому будинку було відключено живлення приміщень загального користування, зокрема сходові клітини, майданчики, тамбури.  27.07.2016 року було відключено ще й живлення ліфта, що встановлений та експлуатується в нашому будинку.  Вищезазначені особи категорично відмовляються відновити електроживлення ліфта та місць загального користування у будинку по Проспекту Миру, 57/3, м. Хмельницький та надати доступ представникам обслуговуючих організацій, таких як ПАТ «Хмельницькобленерго» та СРБП «Хмельницькліфт» для відновлення послуг та перевірки обладнання.

З повагою,

мешканці будинку по Проспекту Миру,57/3, м.Хмельницький

 

Коментар адвоката Геннадія Говорецького: «Зважаючи на те, що судовий процес щодо приміщень, які фактично належать Кулакову програно, то щонайменше необхідно звернутися до суду за захистом порушеного права власників квартир на користування їх майном, що проявилось в обмеженні необхідного доступу до приміщень загального користування. Проте до подачі позову про усунення перешкод у користуванні необхідно належним чином зафіксувати обмеження доступу з боку Кулакова до цих приміщень, провести будівельні експертизи, якими підтвердити загальну необхідність використання саме цих приміщень для спільних потреб та ін. Крім того із наведеного вбачається, що дії Кулакова по укладенню договорів в яких він одночасно представляв інтереси обох сторін містяться ознаки кримінального правопорушення по зловживанню службовим становищем.

Наведені данні свідчать про необхідність системного підходу до розвязання цієї спірної ситуації».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. За Кулаковим давно плаче тюрма. Це “кидала” ще той.

  2. Этот дом стал печально известным на весь город. Надо что – то делать с этим типом. Люди заплатили деньги этому х*ю, а он годами издевается над ними.

  3. А ліфт нам до сих пір не увімкнули

  4. Криминал процветает в Хмельницком! И НИКТО не может усмирить этого психа!

  5. На Кулакова открыто 07.02.2018 уголовное производство .Этот НЕЛЮДЬ больше года пытался по поддельным документам лишить меня и моего ребёнка квартиры в Одессе .

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.