На Красилівщині фермерське господарство орендувало землю за заниженою ціною

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою встановлено порушення вимог законодавства при використанні сільськогосподарських земель на території Веселівської сільської ради.

Як повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Ярослав Лісовий, розпорядженням Красилівської РДА ще у 2007 році фермерському господарству було затверджено технічну документацію із землеустрою та на підставі 8 договорів оренди передано в користування строком на 49 років понад 314 га сільгоспугідь.

Однак з’ясувалось, що визначений у цих договорах розмір орендної плати не відповідає вимогам Податкового кодексу України, тривалий час не змінювався, а нормативна грошова оцінка не розроблена. А відтак, бюджет недоотримував значну суму коштів.

Місцевою прокуратурою подано позов до господарського суду щодо внесення змін до договорів оренди в частині збільшення нормативної грошової оцінки земельних ділянок та встановлення орендної плати на передбаченому законодавством рівні не менше 3% від такої оцінки.

Судом 9 серпня позовні вимоги прокуратури задоволені в повному обсязі, чим зобов’язано фермерське господарство внести відповідні зміни до угод та збільшити суму орендної плати майже у 10 разів – з 23,8 тисяч гривень до 233,7 тисяч гривень щорічно.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. А ХТОЖ ТО БУВ ТАКИЙ ХИТРИЙ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.