На Хмельниччині викрили фіктивні будівельні фірми, які хотіли привласнити 8 млн. грн. ПДВ

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС Хмельницькій області розслідується кримінальна схема, за якою групою ділків було здійснено посягання на привласнення 8 мільйонів гривень бюджетних коштів. Про це повідомляє ДФС у Хмельницькій області.

Наразі прокуратурою Хмельницької області здійснюється процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні за фактами замаху на привласнення державних коштів через фіктивні підприємства.

Встановлено, що на початку 2016 року у Хмельницькому було створено три будівельні ТОВ, у яких  відсутні необхідні умови для здійснення такого виду  господарської діяльності (немає  найманих працівників, основних засобів, виробничих активів, об’єктів будівництва, складських приміщень, транспортних засобів, дозволів на виконання будівельних робіт тощо).

Ця сукупність обставин та фактів вказує на фіктивність підприємств, які були створені саме для прикриття незаконної діяльності, що полягала у безпідставному відшкодуванні податку на додану вартість з державного бюджету та можливому подальшому привласненні цих коштів.

У такий злочинний спосіб засновники та керівники ТОВ безпідставно заявили до відшкодування із бюджету ПДВ на суму понад 8 мільйонів гривень.

Кримінальне провадження зареєстроване за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 (замах на привласнення чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України. У ньому проводяться відповідні слідчі дії з метою встановлення обставин вчинення злочину та винних осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Зараз таких фірмочек предостатньо. Фірму створюють під якусь мету: взяти землю в оренду чи купити. В даному випадку це тупо відшкодування ПДВ.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.