Бренд Хмельниччини обиратимуть он-лайн голосуванням

Сьогодні в обласній державній адміністрації представили чотири варіанти брендування та логотипу Хмельницької області. Долучитись до остаточного вибору зможуть всі охочі: впродовж тижня на сайті ОДА обіцяють розмістити он-лайн голосування. Над розробкою проекту безкоштовно працювало київське PR-бюро маркетингових технологій.

Перед тим як взятись до розробки бренду, було проведено соціологічне дослідження серед мешканців області. Як зазначив директор бюро маркетингових технологій Назар Алі, під час дослідження вони намагались зрозуміти, чим область може відрізнятись від інших регіонів України.

Через брендування хочуть спростувати стереотип про єдину атракцію області – ринок Хмельницького та показати, що насправді в області є великий потенціал. Брендинг окремого регіону – це можливість його продати, залучити не тільки внутрішній туризм, а й зовнішній.

“Ми розуміємо, що хтось казатиме про погані дороги, відсутність інфраструктури і навіть можливості доїхати до того чи іншого місця, однак треба з чогось починати. Всі регіони, які зараз туристично цікаві починали із представлення себе, а потім вже підтягувались кошти: в тому числі і від туристів”, – наголосила представниця PR-бюро Ніна Алі.

Наразі представили чотири варіанти візуалізації бренду області, кожен з яких передбачає інший логотип.

Перший варіант – перехрестя стихій та історій. У цьому варіанті представлені сонце – як образ сонячної природи, зелень – уособлення великого зеленого фонду області та вода. Цей знак виглядає сучасно і може використовуватись по-різному: у сувенірній продукції, на дороговказах, будь-якій продукції.

BMT_branding_khmelnicky_region1_Page_10

Другий варіант – більш самобутній та автентичний. У ньому використано вишиванковий орнамент, характерній Поділлю. У цьому логотипі намагались зобразити сучасне перехрестя стихій та історій Хмельниччини.

BMT_branding_khmelnicky_region1_Page_20

Третій варіант – найбільш класичний. Він відображає перехрестя історії, природи та комплексно демонструє цікавинки Хмельниччини. Він більш гербовий, однак прямо показує, чим наш регіон відрізняється від інших. На гербі лаконічно зображені цікавинки Хмельниччини: замок, як уособлення замків, фортифікацій та старовинних маєтків; воду, як уособлення Дністра та інших річок та водоспадів, а також зелені пагорби – уособлення природи, зелені, краси печер. Знак простий і прямо пов’язаний із Хмельницькою областю.

BMT_branding_khmelnicky_region1_Page_30

Четвертий – найбільш трендовий і сучасний варіант. За словами Ніни Алі, такий динамічний логотип могло б мати будь-яке європейське місто. В ньому відображені дві основні букви регіону. Разом з тим, елементи, з яких побудована буква Х є двома серцями, що перехрещуються. Це символізує поєднання зелені природи, її багатств та краси із серцями людей, які тут живуть.

BMT_branding_khmelnicky_region1_Page_39

Для порівняння бюро маркетингових технологій представило логотипи інших українських міст:

BMT_branding_khmelnicky_region1_Page_48

З остаточним варіантом логотипу буде розроблений бренд-бук для вільного доступу на сайті ОДА. У ньому будуть детально описані рекомендації для його використання. Всі охочі підприємці, власники готелів, виробники сувенірної продукції зможуть розміщувати на своїй продукції.

Як зазначила Ніна Алі, над проектом вони працювали безкоштовно.

“Для нас це можливість реалізувати проект корпоративної соціальної відповідальності. Серед рекламних і PR-агентств є така практика: проводити проекти, які не є комерційними, однак можуть стати знаковими та важливими для суспільства. Ми прийняли рішення попрацювати для Хмельницької області”, – зазначила вона.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Другий варіант – більш самобутній та автентичний.

  2. Вони всі такі гарні. Третій дуже красномовний.

  3. А як би то дізнатись хто робив візуалізацію?

  4. Гоніть ту владу під три чорти.

  5. Так в статті написано – бюро маркетингових технологій

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.