За січень-липень рівень інфляції становив 5,8% – облстат

На Хмельниччині за січень-липень цього року рівень інфляції становив 5,8% (за цей же період 2015 року інфляція була 41,2%).

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області в липні цього року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,1%. На 5,3–1,9% підвищилися ціни на яйця, свинину, продукти переробки зернових, фрукти, соняшникову олію; на 1–0,5% – безалкогольні напої, цукор, м’ясо птиці, макаронні вироби, хліб.

Водночас на 0,9–0,2% подешевшали сметана, сало, вершкове масло, риба та продукти з риби. Але найбільше (на 15,6%) знизилися ціни на овочі.

Через подорожчання тютюнових виробів на 2,6% ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,6%.

Тривало сезонне зниження цін на одяг і взуття, яке у липні становило 3,2%, зокрема, на взуття – 4,8%, одяг – 2,2%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,1% відбулося в основному за рахунок підвищення тарифів на гарячу воду в 1,9 раза.

Підвищення цін на 0,4% у сфері охорони здоров’я спричинено зростанням вартості послуг санаторно-курортних установ на 1,5%.

Внаслідок здешевлення автомобілів на 0,5%, а також палива та мастил на 0,2% ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,1%.

У сфері відпочинку та культури ціни знизилися на 0,3%, зокрема, дешевшими на 1,9% стали аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації, навпаки, подорожчали на 1,3% туристичні послуги.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.