Мер Нетішина попросив Олександра Корнійчука особисто втрутитись в ситуацію з небезпечним для екології виробництвом

Учора, 8 серпня, за підписом мера Нетішина на ім’я голови Хмельницької обласної держаної адміністрації надіслано листа, у якому він просить очільника області особисто втрутитись в ситуацію, що склалася в місті Нетішині з виробництва деревного вугілля, та відповідного реагування з метою зменшення соціальної напруги в місті. Про це повідомляє Нетішинська міська рада.

У листі зазначається: «У місті Нетішині набуває широкого розвитку вид підприємницької діяльності, як виробництво деревного вугілля. Випалювання деревного вугілля суб’єктами господарювання створює напруження в місті та викликає занепокоєння мешканців щодо несанкціонованого розширення цього виду діяльності та збільшення виробничих потужностей суб’єктами господарювання. За останні 2 місяці кількість стаціонарних джерел викидів (вуглевипалювальних печей) збільшилась на 30 відсотків і нараховує 33 одиниці. При цьому деякі суб’єкти господарювання не допускають на територію, на якій здійснюють виробництво деревного вугілля, представників органів місцевого самоврядування та не бажають йти на контакт з органом місцевого самоврядування. Мешканці міста звертаються до виконавчого комітету Нетішинської міської ради з клопотаннями щодо обмеження та повного припинення цього виду діяльності через забруднення навколишнього природного середовища та збільшення випадків захворювань».

Міський голова Олександр Супрунюк зазначає, що депутатами від фракції «Воля» у Нетішинській міській раді проводиться збір підписів проти нанесення шкоди від виробництва деревного вугілля в Нетішині, після чого планується проведення громадських слухань із зазначеної тематики.

Мер міста закликає жителів міста ще активніше відстоювати свої права, у тому числі колективно, бо переконаний, що «без підтримки та активної участі громади міській владі важко боротись із незаконними чи небезпечними для екології виробництвами».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Читайте уважно… “Мер міста закликає жителів міста ще активніше відстоювати свої права, у тому числі колективно, бо переконаний, що «без підтримки та активної участі громади міській владі важко боротись із незаконними чи небезпечними для екології виробництвами».”.

  Мер міста сам не знає, це – незаконне виробництво чи виробництво, яке небезпечне для екології…
  Неозброєним оком видно, що і розбиратися в рамках закону мер не хоче, тому закликає жителів міста до самосуду натовпу над неугодними підприємцями.

  • Богун

   Ви уважна і думаюча людина… Цими “гонєніями” мер (підприємець місцевий) зводить рахунки з іншими підприємцями… Нетішинці кажуть, що проблеми немає там ніякоі, бо ті бази знаходяться по суті за містом на територіі промислових об”єктів… Подивіться, що мер пише на фейсбуке:

   “Щодо випалювання деревного вугілля. протягом останніх місяців постійно намагаємось вплинути на виробників в межах законодавства. Але на жаль, результатів наші дії не дають. Міська влада не надає дозволи на такий вид діяльності. На територію нас не пускають, документи не надають. З труднощами вишукуємо юридичних власників даних установок. На жаль,але окрім скарг через ФБ, які не є офіційними заявами, жодної письмової скарги в міськвиконком не надходило. Хоча неодноразово звертався до всіх, хто скаржився, з проханнями написати письмову скаргу. Обласна екологія, яка надає дозволи на такий вид дяльгності моніторить-чи такі звернення є. Зараз працюємо з правоохоронними органами. Депутати від Волі збираютть підписи. Це вже буде підстава для мене, як для міського голови та правоохоронних органів спиратись на позицію жителів міста. Обговорили це питання з керівництвом ХАЕС. Вони теж включаються. За ініціативою депутатів від Волі готуємо громадські слухання. Прошу жителів міста активно відстоювати свої права. Без підтримки та активної участі громади міській владі важко боротись з незаконними чи небезпечними для екології виробництвами. Прошу надсилати колективні, індивідуальні заяви на міську раді та інші установи кому наносить шкоду виоробництво деревного вугілля в місті Нетішин.”

   Це називається махновщіна і тиск на підприємців за допомогою адмінресурсу, шляхом підбурювання населення до протиправних дій та зловживання владою.

   • а мер нетішина так і не відповів на журналістський запит пані ЗІНАЇДИ про маневрування потужностями на Хмельницькій АЕС….а тепер громаду піднімає проти підприємця…думаю що викиди на АЕС біль шкідливі ніж виробництво деревного вугілля…до речі—хмельницький роддом переповнений вагітними….у всіх є загроза викидня і лікарі впевнені що це пов”язано з вихлопами на Хмельницькій АЕС…

 2. Оголошено конкурсний набір до чергової Школи місцевого самоврядування #DESPRO, яка розпочнеться вже у вересні 2016 року. Якщо Ви є представником #ОМС , членом всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування – не зволікайте можливістю підвищити власну професійну #спроможність. Деталі – http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3062

 3. Та вся Європа вугіллям палить і нічого, здорові і процвітають.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.