Аграрії Хмельниччини виступили за проведення референдуму проти продажу землі

Понад 800 представників аграрного сектору Хмельницької області підтримали резолюцію щодо проведення референдуму зі збору підписів українців проти запровадження ринку продажу сільськогосподарської землі.

Фото НГП

Фото НГП

Сьогодні таке рішення було ухвалено у рамках обласного селянського форуму.

Аграрії вимагають у Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради на 10 років продовжити дію мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку до статутних капіталів господарських товариств.

У результаті обговорення більшість учасників форуму зійшлися на думці, що земля – це питання національної безпеки і лише український народ після фахової дискусії має визначитися, чи необхідно продавати землю.

Водночас учасники селянського форуму виступили проти надання права укладати договори-емфітевзису (емфітевзис — це довгострокове, відчужуване та успадковуване речове право на чуже майно, яке полягає у наданні особі права володіння і користування чужоюземельною ділянкою для сільськогосподарських потреб з метою отримання плодів та доходів від неї з обов’язком ефективно її використовувати відповідно до цільового призначення).

“Право емфітевзису практично рівноцінне ринку землі, оскільки такі договори можна укладати на невизначений термін і у день укладання можна внести плату за користування ділянкою”, – зазначено у резолюції.

Нагадаємо, що Верховна Рада продовжила заборону на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.