У Хмельницькій нараховується 35 суддів, яким нараховано з бюджету винагороду протягом січня 2015 – червня 2016 років і які не мають повноважень на здійснення правосуддя.
Таку інформацію надав начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Хмельницькій області Іван Приступа на запит користувача «Доступу до правди».
Найбільше таких суддів працює у Хмельницькому міськрайонному суді – 9 осіб.
Загальна сума суддівської винагороди за вказаний період становила 6,2 млн. грн.
Нагадаємо, що за Конституцією, суддів спочатку на 5 років призначає Президент. Потім, за рекомендаціями Вищої ради юстиції, Верховна рада або обирає їх безстроково, або ж звільняє. Однак це формальність, бо суддів ніхто не перевіряє. Як наслідок, без повноважень залишаються більше тисячі українських суддів.
За даними розслідувачів програми “Слідство інфо”, період “без повноважень” суддів обійшовся платникам податків у 300 мільйонів гривень, а це річна пенсія 22 тисяч пенсіонерів.
Заглохла судова реформа…. бла….бла …бла…..
Цікаво побачити розвиток подій далі! Як через рішення самих судів будуть повертати ці гроші назад державі…..
Мабудь сценарій буде такий: либо понять и простить….! Або побалакають і забудуть….
Навіть хабарник Олег Дворнік (Дворнін) отримує утримання. Це просто не держава а бог знає що !
А вам всім не здається що не з вини суддів вони без повноважень? Чомусь Верховна Рада за один день може протягнути Луценка на посаду, а люди які роками без повноважень продовжують чекати на вирішення своєї долі. В чому їх вина? В тому що ВР не може розглянути питання призначень на сесії?
Люди теж роками чекають на гуманні рішення суддів, які після “решалова” переносять справи по 10 разів і затягують справи… потім виносять рішення на свій розсуд…..
А саме страшніше що суд в Україні – це аукціон хто більше дав той і виграв…..
І це теж правильно?