У Кам’янці-Подільському вдруге поспіль блокували роботу райради та підвезли селян

Сьогодні майже чотири години тривала сесій Кам’янець-Подільської районної ради. Фактично це було продовження позавчорашнього засідання, оскільки тоді фракції ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Аграрна партія та “За конкретні справи” заблокували роботу сесії. Однією з головних вимог протестувальників було створення тимчасової комісії для проведення службового розслідування за поданням місцевої прокуратури стосовно голови райради Бориса Беца щодо проходження ним спецперевірки.

Сьогодні сценарій продовжився: без голосів вищевказаних фракцій у залі не вистачало кворуму. Щоправда цього разу на сесію приїхало кількадесят жителів району. Вони вимагали прийняти єдине заплановане питання порядку денного – зміни до районного бюджету. Частина депутатів відкрито заявляла, що цих людей спеціально звезли на сесію, щоб спочатку прийняти зміни до бюджету, а перед питання по створення тимчасової комісії закрити сесію. Самі ж люди категорично відкидали ці звинувачення.

Голова райради Борис Бец декілька разів ставив на голосування бюджетне питання, однак не набиралось необхідної кількості голосів. Згодом він таки заявив, що «з метою зняття з мене безпідставних звинувачень я винесу на сесію питання про проведення службового розслідування» , однак чекати цього довелось ще декілька годин.

Найбільше з присутніх селян виступали жителі Чабанівки. Вони вимагали, щоб депутати виділили кошти на ремонт школи та котельні, однак 4 фракції наполягали, щоб спочатку розглянулось «питання по Бецу». Сам голова районної ради також декілька разів «кидав гостре слівце» на критиків додаючи, що на «депутатів, які хочуть конструктивно працювати йде тиск». Згодом він таки оголосив 20 – хвилинну перерву, яка затягнулась на добру годину.

Після перемовин голів фракцій домовились зачитати подання прокуратури на Бориса Беца та створити спеціальну комісію, після чого «бунтуючі» фракції погодились голосувати за бюджет, але Борис Борисович заявив, що комісію створювати не можна, оскільки це питання не було завчасно опубліковано. Також він почав наполягати на голосуванні спочатку за бюджетне питання.

Після сперечань голова фракції «Об’єднання Самопоміч» таки зачитала подання прокуратури, але «все вперлось» в створення комісії. Голова райради наполягав, що туди не можуть увійти Іван Громик, Ігор Гай, Микола Жоган та Сергій Самсонюк, оскільки вони «ставляться до мене упереджено».

Згодом комісію у складі 9 осіб таки створили, однак без голів фракцій та вищевказаної «четвірки».

Після цього рада знову запрацювала у звичному режимі прийнявши зокрема зміни до бюджету.

До слова, одразу після бюджетного питання жителі сіл почали покидати районну раду в два заздалегідь підготовлені автобуси, які стояли безпосередньо перед входом в адмінбудівлю.

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Не на камеру двоє селян підтвердило, що їх сюди привезли організовано та обіцяли «віддячити», однак назвати імена замовників відмовились. Біля іншого автобуса  «ЗАЗ   I-VAN»  також стояла одна з протестуючих із села Чабанівка зі списками осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.