“Справа Беца”: всі залишились при своєму

Сьогодні постійна комісія Кам’янець-Подільської районної ради з питань законності, правопорядку, співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади, регламенту, депутатської діяльності, етики та засобів масової інформації, дотримання вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів продовжила розгляд, так званої «Справи Беца».

Нагадаємо, що Кам’янець-Подільська місцева прокуратура  направила на ім’я райради подання, де вказано, що після обрання Бориса Беца  на посаду голови Кам’янець-Подільської районної ради, він не подав у встановлений законом строк відповідної згоди та станом на 14.03.2016 не пройшов спеціальну перевірку, чим порушив вимоги ст.ст. 56-58 Закону України «Про запобігання корупції». Прокуратура просила провести службове розслідування відносно Бориса Беца з метою виявлення причин та умов, що сприяли порушенню ним Законодавства.

Перше засідання комісії райради по суті нічого не принесло: пан Бец наполягав, що вчасно подав заяву та пройшов спецперевірку, однак відмовлявся надати документи посилаючись на конфіденційність персональних даних. Для того, щоб розібратись із ситуацією депутати вирішили запросити на сьогоднішню зустріч заступника керівника місцевої прокуратури Олександра Гончар, який підписав подання на Беца.

Прокурор підтвердив, що станом на 14 березня цього року не  встановлено проведення спецперевірки. Саме тому було подання на райраду. Натомість Борис Бец знову заявив, що подав заяву вчасно і спецперевірку пройшов.

У відповідь на це депутат Іван Громик стверджує, що заява про згоду на проходження перевірки повинна була бути відповідно зареєстрована, адже тепер не відомо, коли вона була підписана. Також на засіданні він звернувся до прокурора заявивши про кримінальне правопорушення.

«Я офіційно, як депутат районної ради, вношу повідомлення…Я вважаю, що вчинено кримінальне правопорушення передбачене статтею 353Кримінального кодексу України – самовільне привласнення владних повноважень або звання службової особи», – заявив Громик, посилаючись на ЗУ «Про запобігання корупції», де вказано, що заяву на проведення спецперевірки необхідно надати протягом трьох днів з моменту набуття повноважень. Якщо цього не сталося, то повноваження припиняються автоматично, без позбавлення депутатського мандату.

Олександр Гончар заявив, що в даному випадку повноваження комісії –  вирішити, чи виносити питання про проведення службового розслідування стосовно Бориса Беца на сесію райради.

Голова постійної комісії Петро Мосендз вніс пропозицію винести це питання на наступну сесію Кам’янець-Подільської районної ради, однак колеги його не підтримали: 1 – «за», 2 – «утримались», 1 – «проти». На цьому фактично завершилося засідання.

В коментарі НГП Петро Мосендз повідомив, що незважаючи на те, що комісія провалила винесення цього питання на сесію, депутати все ж розглянуть його на найближчому засіданні райради.

«Подання прокурора прийшло не на комісію і не на голову районної ради, а на колегіальний орган . Тому воно буде розглядатись на черговій або позачерговій сесії», – резюмував Петро Петрович.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.