Газета “Край Камʼянецький” виборола в суді право на роздержавлення

Газета «Край Камʼянецький» з Камʼянця-Подільського (Хмельницька область) виграла суд проти районної ради та райдержадміністрації, які, всупереч закону про реформування комунальних ЗМІ, не підтримали ініціативу редакції про роздержавлення у першому етапі.

Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України, пише сайт “Детектор медіа”.

21 січня відбулися збори трудового коллективу районної газети «Край Камʼянецький», де одностайним рішенням було визначено участь редакції і засобу масової інформації в першому етапі реформування. Відповідні пропозиції стосовно способу реформування та етапу 26 січня редакція надіслала до засновників – Кам’янець-Подільської районної ради та Кам’янець-Подільської райдержадміністрації.

«Спочатку вони ніби були і не проти, а потім почалися розмови про те, куди вам спішити, Закон не виконується. Відбулася сесія 18 лютого, де не вистачило одного голосу, аби процес реформування запустити в дію. Не проголосували за наше питання представники «Солідарності» (БПП), голова райради і голова райдержадміністрації, які теж є депутатами», повідомила головна редакторка видання Надія Єрменчук.

У березні редакція звернулася до районної ради та райдержадміністрації з листами, аби отримати офіційну відповідь згідно із законом.

«Голова райдержадміністрації сказав, що підписувати розпорядження про вихід з числа співзасновників немає сенсу, бо не проголосувала сесія», стверджує Надія Єрменчук.

Редакторка звернулася за допомогою до юридичної служби НСЖУ і отримала пораду подавати до суду на районну раду за бездіяльність, а щодо дій голови РДА – писати до Адміністрації Президента.

7 квітня 2016 року Кам’янець-Подільський міськрайонний суд постановив: «Визнати протиправною бездіяльність Кам’янець-Подільської районної ради з розгляду нею 18 лютого 2016 року на пленарному засіданні п’ятої сесії проекту рішення «Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, засновниками (співзасновниками) яких є Кам’янець-Подільська районна рада».

Стосовно райдержадміністрації відбулося кілька судових засідань, де редакцію змушували то переробляти позовну заяву, то вертати стару.

«На четверте засідання суддя приймає рішення, що позов ми маємо подавати не в місцевий, а в обласний адміністративний суд. Я вже втратила надію. Але через два тижні прийшло повідомлення про засідання. Від адміністрації не було представника. І ось ми виграли», – сказала очільниця видання.

24 травня Хмельницький окружний адміністративний суд постановив: «Позов задовольнити. Визнати протиправною бездіяльність та зобов’язати голову Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Сукача Василя Олександровича видати розпорядження про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції комунального підприємства «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький»».

Суд також присудив на користь позивача судові витрати (судовий збір) в розмірі 1378,00 грн. за рахунок Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.

30 червня на сьомій сесії районної ради VIIскликання депутати прийняли рішення про реформування газети «Край Кам’янецький» та комунального підприємства «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький». Того ж дня відповідне розпорядження підписав і голова райдержадміністрації.

Газета «Край Камʼянецький», що виходить із 1930 року,  має тираж 3 тис. примірників. Виходить на 12 сторінках. У колективі працює 8 осіб. В місті випускається ще 6 газет, тому видання планує орієнтуватися більше на районного читача.

Довідка НГП. На 1 червня десять комунальних друкованих засобів масової інформації Хмельницької області подали пакети документів для реформування на першому етапі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.