У Хмельницькому оновили герб міста до його 220-річчя

У рамках відзначення 20-ї річниці Конституції України відбулося урочисте відкриття оновленого герба міста Хмельницького, встановленого на фасаді будівлі виконавчого комітету та Хмельницької міської ради.

Офіційно герб міста був затверджений ще 1990 року, проте до сьогодні будівлю міської ради оздоблював ще застарілий варіант. Символ міста привели у відповідність до загальних вимог, рекомендованих фахівцями Українського геральдичного товариства. Про це повідомляє сайт Хмельницької міської ради.

Над виготовленням оновленого офіційного символу міста наполегливо працювали відомий подільський художник, член Національної спілки художників України, лауреат і переможець численних мистецьких конкурсів Володимир Карвасарний та художник-майстер Володимир Петровський.

«Хоч оновленим у 90-му році гербом місто користується майже два десятки років, але на фасаді міськвиконкому був герб, який зберігав форму російсько-імперського герба, власне, і сьогоднішнього герба Росії. І те, що сьогодні вирішено повернути історичну справедливість по відношенню до нашого герба – це  є данина важкій історії, яку пройшла наша держава і герб нашого міста» – розповів Володимир Карвасарний.

gerb

В оновленому гербі міста щит обрамлений золотим декоративним картушем і увінчаний тризубчатою короною – символом богині Тіхе, покровительниці міст. Незмінними залишили три стріли золотистого кольору на голубому тлі. Оздобили новий символ італійською мозаїкою. Новий герб, який виготовляли близько місяця, більший за розміром від попереднього. Має висоту півтори метри та вагу 60 кілограм.

Цьогоріч історичному гербові нашого міста виповнилося 220 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.