Головний освітянин Хмельницького стверджує, що батьки учнів стомилися сплачувати добровільні внески

Заступник хмельницького міського голови з гуманітарної сфери Галина Мельник констатувала зменшення надходження благодійних внесків у навчальні заклади міста.

Про це сьогодні вона заявила на розширеному засіданні виконкому.

За її даними, у 2015 році на рахунки шкіл надійшло 5,7 млн. грн благодійної допомоги, що на 114 гривень менше порівняно з 2014 роком. Загалом, питома вага цих коштів по галузі освіти становить 85%.

“Це пояснюється тим, що батьки стомилися плати. Разом з тим, міська влада виробили ряд заходів, щоб закрити поточні витрати навчальних закладів”, – запевнила вона.

Мельник зауважила, що наразі проводиться перепис нагальних потреб кожної школи та дитсадку, і при уточненні видатків з міського бюджету планується закрити ці питання.

“Запускаємо нововведення, яка називатиметься “гроші ходять за дитиною”: це означає, що кожен загальноосвітній заклад отримає додатково 100 гривень із розрахунку на школяра, який там навчається. Таким чином, за ці гроші керівництво шкіл матимуть змогу купувати миючі засоби, крейду, проводити поточні ремонти класів”, – пояснила гуманітарний заступник.

Міський голова Олександр Симчишин доповнив виступ своєї підлеглої, навівши конкретні цифри видатків. Зокрема, на покращення матеріально-технічної бази шкіл міста (закупівля парт) буде виділено 1,5 млн. грн, ремонт санвузлів – 1,5 млн. грн, ремонт покрівель та придбання спортивного інвентарю – понад 2 млн. грн.

“Здійснивши всі передбачені заходи, ми зможемо перед початком нового навчального року оголосити про відмову від збору батьківських коштів”, – сказав мер.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. До начала учебного года значить вытрусят по максимуму

  2. Молодець Симчишин, наводить в освіті порядок

    • В усьому наводить і це бачать всі. Двори ремонтують, дороги роблять. чесно, вражений позитивно. не чекав такого. думав нічого не буде. але помилився.

    • Ты не люстратор, ты жополиз

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.