На Хмельниччині може з’явитися Гуківська об’єднана тергромада

Процес об’єднання громад на Хмельниччині триває. Ті громади, які затверджені Урядом у Перспективному плані як потенційно спроможні, зараз визначаються щодо об’єднання, окремі з них вже направили відповідні рішення до обласної державної адміністрації для отримання висновку щодо відповідності таких рішень чинному законодавству.

Про це в програмі «Децентралізація – влада громади» каналу «Рада» сказав керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковський.

“От зараз Гуківська громада (Чемеровецький район – НГП) вийшла на етап об’єднання – 4 сільські ради, 10 населених пунктів. Департамент фінансів зробив розрахунок доходів до і після об’єднання. Тільки власні доходи, не рахуючи субвенцій, на 1 мільйон 240 тисяч гривень перевищують видатки. Тобто громада є фінансово спроможною, громада, яка зможе вкладати кошти в розвиток своєї території”, – зазначив він.

За його словами, окремі тергромади області до кінця року матимуть перевиконання бюджету до 10 млн. грн.

Довідково. У Хмельницькій області створено 22 об’єднані територіальні громади (ОТГ). Загальний обсяг доходів місцевих бюджетів ОТГ збільшився у 6 разів – зі 152 млн. грн. до 922 млн грн, власні ресурси – більше ніж у 2 рази – на 175 млн грн, міжбюджетних трансфертів отримано 595 млн грн.

Власні доходи на 1 жителя такої громади в середньому збільшилися у 2 рази – з 527 грн. до 1118 грн

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.