За день на перехресті Свободи-Проскурівської збили трьох велосипедистів. На щастя, всі “учасники ДТП” залишились живі, оскільки це була лише акція-інсталяція, що яскраво продемонструвала наслідки при порушенні ПДР і велосипедистами і водіями.
На перехресті вулиць Свободи та Проскурівської громадська організація ФРІ спільно з поліцією провели акцію “Шолом від дурня не рятує”. Учасники відтворили три найпоширеніші види дорожньо-транспортних пригод, що трапляються з вини велосипедистів та водіїв, які порушують ПДР.
“Це акція-інсталяція, що показує наслідки при порушенні найпростіших правил дорожнього руху: коли велосипедист їде по зебрі, водій не вмикає вчасно знак повороту та коли велосипедист рухається по лівій смузі і повертає на ліво. Тут жваве перехрестя – люди обертаються задивляються, підходять і запитують і кажуть, що це дуже потрібна акція. Я сподіваюсь, що на цьому етапі нам вдалось достукатись до людей”, – зазначив заступник голови ГО Фундація регіональних ініціатив Вадим Кудінов.
Багато перехожих дійсно підходили до поліції і запитували,чому ті не надають першу велосипедистам, які через ДТП отримали явні травми. Оскільки учасники акції спеціально вдягнулись у світлий одяг, бутафорську кров на них було добре видно і від того акція-аварія була правдоподібною і моторошною.
Біля автівок, які “скоїли ДТП” стояли водії, з розпачем на обличчях. Однак здогадатись, що це не справжня аварія можна було по табличкам і на жертвах, і на водіях, які пояснювали, що відбувається: “я збив велосипедиста через те, що пізно увімкнув сигнал повороту”, “я збив велосипедиста через те, що він порушував ПДР, здійснюючи лівий поворот” та інших.
“Він з’явився нізвідки, переїжджав по зебрі, я просто не встигла зреагувати і збила його. Мені тепер сідати у в’язницю, а він(показує на велосипедиста) залишиться інвалідом чи взагалі не виживе. А треба було просто злізти з велосипеда на зебрі. Не знаю як тепер житиму з таким”, – каже учасниця акції Вікторія Морозюк, яка дуже добре вжилась в роль водія.
У ФРІ планують і надалі робити подібні акції, а також спільно з поліцією проводити навчання для велосипедистів, аби перед тим як сісти на ровер вони вивчали правила та в подальшому отримували посвідчення велосипедиста. В поліції акцію підтримали і назвали дуже актуальною для Хмельницького.
“Поки ми тут стояли, приїжджало багато автомобілістів які дійсно подумали, що тут трапилось справжнє ДТП, думаю серце у них затьохкало. Іноді доля секунди і включнений поворот – це життя людини. За місяць в Хмельницькому трапляється близько шести ДТП за участі велосипедистів. Щодо порушень – це 50\50 вина водіїв та роверистів”, – каже інспектор другої роти патрульної поліції міста Хмельницького Ілона Табенська.
Також вона зазначила, що результати акції видно вже зараз. Переходячи дорогу, двоє дітей злізли з своїх велосипедів та пішли пішки, хоча зазвичай – це найпоширеніше порушення.
Усі фото Афіни Черкезової, НГП.