За січень-травень ціни на споживчому ринку Хмельниччини зросли на 5,7%

За січень-травень цього року ціни на споживчому ринку Хмельниччини зросли на 5,7%, за травень – на 0,1%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату, найбільше (на 12%) подорожчали яйця. На 5,9-0,8% підвищилися ціни на продукти переробки зернових, фрукти, м’ясо птиці, свинину, маргарин, рибу та продукти з риби, масло.

Водночас на 10,5% подешевшали овочі, на 4,5-0,3% знизилися ціни на молоко, сметану, сало, соняшникову олію, кисломолочну продукцію, цукор.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 4,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 4,5%, алкогольні напої – на 3,9%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива знизилися на 2,6% головним чином за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 4,3%.

Через подорожчання палива та мастил на 6,1% ціни на транспорт у цілому зросли на 2,7%. Разом з тим подешевшали перевезення залізничним пасажирським транспортом та автомобілі (відповідно, на 0,6% та 0,5%).

У сфері охорони здоров’я зафіксовано зниження цін на фармацевтичну продукцію (на 0,6%) і, навпаки, їх підвищення на амбулаторні послуги та послуги лікарень (на 1,3% та 1,1%, відповідно).

Нижчими від рівня попереднього місяця на 0,4% стали ціни у сфері відпочинку та культури в основному за рахунок здешевлення туристичних послуг на 15,4% та аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації на 0,8%. Проте подорожчали послуги спортивних установ на 4,5%.

Серед інших товарів та послуг на 0,3-0,2% зросли в ціні одяг і взуття, послуги ресторанів та готелів, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.