У Славуті пільговики їздитимуть лише у визначені години

Днями у Славуті відбулися громадські обговорення з питання перевезення окремих громадян, яким надано право на пільговий проїзд на автобусних маршрутах загального користування міста. У них взяли участь місцеві жителі, активісти громадських організацій та автоперевізники, інформує сайт міста.

Нині у Славуті проживає понад 8 тисяч категорій осіб, які мають право на пільги (проїзд у транспорті, комунальні послуги, зв’язок тощо), що становить більше 22,8 % від загальної чисельності жителів міста. Однак найактуальнішою є проблема організації перевезень пільгових категорій населення громадським транспортом. У місті працює 6 приватних перевізників, які здійснюють перевезення на 12 автобусах.

Критична ситуація з перевезенням пільгових категорій громадян вимагає негайного рішення. Чинним законодавство регламентовано, що автоперевізники мають здійснювати безоплатне перевезення пільгових категорій пасажирів, а збитки відшкодовуються державою і регулюються Законом України “Про Державний бюджет”. Але кошти на це у Державному бюджеті 2016 р. році не передбачені.

До сьогодні такі пільгові перевезення здійснюються. Частково втрати за пільгові перевезення уже покриті з місцевого бюджету. Це 150 тис. грн. при потребі понад 1,5 млн. грн. І це тільки перевезення. А ще потрібно винайти мільйони на пільги за комунальні послуги, зв’язок тощо. Учасники громадських обговорень констатували, що на даний час існує проблема фінансування втрат для приватних перевізників у зв’язку  з перевезенням пільгових категорій. Держава переклала її вирішення на місця.

У підсумку, славутчани знайшли Соломонове рішення, вирішивши скоротити час здійснення пільгових перевезень. Частина присутніх була за те, аби такі перевезення відбувалися з 8.30 до 13.00, інша –  з 9.00 до 15.00. Остаточне рішення щодо фіксованих годин перевезень буде прийняте на засіданні виконавчого комітету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.