У Хмельницькому міська рада почне відшкодовувати перевізникам проїзд пільговиків

Вперше за роки незалежності місцева влада у Хмельницькому почне відшкодовувати автоперевізникам вартість проїзду пільговиків. На найближчу сесію міської ради виноситься положення про порядок розрахунку компенсаційних витрат. На це виділено 2 млн 530 тисяч гривень на 6 місяців. Поки що розрахунок проведений досить приблизно і зазначена сума насправді не відповідає реальним витратам перевізників, у подальшому сума відшкодування може збільшитись.

Кількість пільгових місць у різних видах транспорту буде визначена згідно з технічними характеристиками: клас А – 3 пільгових місця, клас В – 2 пільгових місця, клас I – 5 пільгових місць.

У проекті рішення зазначено, що перевізники нестимуть персональну відповідальність за достовірність наданих розрахунків. Для того щоб отримувати відшкодування, фірма-перевізник має укласти договір із управлінням праці та соціального захисту населення і подавати розрахунки щомісяця.

Міський голова Олександр Симчишин наголосив, що таке відшкодування відбуватиметься вперше. За його словами, не одразу цей механізм запрацює ідеально. Симчишин припускає,  що можуть бути зловживання з боку перевізників, які подаватимуть неправдиві відомості про кількість перевезених пільговиків.

Також він зазначив, що адресне відшкодування всім пільговикам витрат на транспорт не можливе лише на локальному рівні – у Хмельницькому, це має бути в межах всієї держави.

Взагалі відшкодування проїзду пільговиків має відбуватись за рахунок держави, а не місцевого самоврядування, однак всі ці роки держава не виконувала свої зобов’язання. Зараз місто почне відшкодовувати перевізникам те, що може, хоча реальна потреба – значно більша.

За словами представника перевізників Рустама Дузяка, відшкодування у розмірі 2,5 мільйони гривень за шість місяців – це дуже мало, а реальні витрати перевізників на перевезення пільговиків – це близько 18 мільйонів.

Остаточне рішення щодо відшкодування прийматимуть депутати на найближчій сесії міської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. “Вперше” це не означає що це ініциатива крівників міста. Просто держава кинула ці проблеми на плечі місцевого самоврядування, хтіли децентралізацію, майте… Два з половиною млн. це НІЧОГО для нашого міста. Скоро наші пільговики стануть здоровішими, бо прийдеться їм ходити пішки. Хтіли “Солідарність” і президента Порошенка, тепер майти по 20грн на місяць на проїзд. Може хоть щось дійде до голів наших бідолашних пенсіонерів, що теперішня влада то приклад бездолугого керування країною.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.