“Енергоатом” до кінця року підготує уточнене ТЕО щодо добудови Хмельницької АЕС

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує до кінця поточного року підготувати уточнене техніко-економічне обґрунтування щодо добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС.

Про це на зустрічі з журналістами розповів президент компанії Юрій Недашковський, пише “УНІАН”.

«Зараз робиться уточнене ТЕО. До кінця року ми його зробимо», – сказав Недашковський.

При цьому він нагадав, що уточнене ТЕО робиться у зв’язку з тим, що Україна відмовилася від планів щодо добудови АЕС з Росією і має намір здійснювати добудову з використанням обладнання чеської компанії Skoda, яке має інші характеристики.

Як повідомлялося, 9 грудня 2014 року на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк озвучив термін добудови атомних енергоблоків – 2018 рік. При цьому в програмі дій уряду повідомлялося, що завершити будівництво планується до 2020 року. У той же час, в документі не уточнювалося, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС. Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт».

У конкурсі, окрім «Атомбудекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

12 травня 2016 року Україна денонсувала всі домовленості з Російською Федерацією про добудову 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.