З вересня у Хмельницькому з’явиться муніципальна школа енергоменеджменту

З нового навчального року у Хмельницькому діятиме школа муніципального енергоменеджменту. Школярів старших класів та студентів перших курсів навчатимуть, чому і як потрібно раціонально використовувати енергетичні ресурси і чим економія може бути корисною. Зараз розробляється навчальний посібник для представників навчальних закладів, які потім вчитимуть студентів та школярів.

Це вже другий етап проекту ЕСКОМ, що впроваджується в Хмельницькому. Раніше представники проекту вже провели анкетування з 761 респондентом з числа майбутніх слухачів школи.  Так, 52% відповіли, що проблеми енергоефективності та енергозбереження у Хмельницькому вимагають невідкладного рішення.

Серед актуальних проблем свого навчального закладу 30,8% вказали холод зимою, 19,1% старі вікна, по 11% зламану сантехніку, застарілі лампи розжарювання та протікаючий дах, також 15,3% інші причини.

Координатор проекту ЕСКОМ у Хмельницькому Степан Кушнір каже, що результати анкетування показали нагальну потребутакого навчання для школярів. У своїх відповідях вони це  самі визнають та водночас зазначають, що не знають чи проводились в навчальних закладах якісь просвітницькі заходи на тему енергоефективності.

Також Степан заявив, що адміністрації різних навчальних закладів вже цікавилась проектом і готові брати у ньому участь.

До кінця 2016 року координатори проекту сподіваються ввести в навчальну програму неформальний курс з енергоефективності та енергоменеджменту, який буде побудовано нетипово у порівнянні з іншими предматами та включатиме елементи інрерактиву, щоб більше зацікавити слухачів: школярів та студентів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.