Міенергетики закликає Францію допомогти добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмонобговорив низку питань взаємовигідного співробітництва двох країн в енергетичному секторі.

Як повідомляє прес-служба відомства, одним із таких проектів може стати проект з добудови енергоблоків №3 та № 4 Хмельницької АЕС.

«Ми б хотіли , щоб Франція розглянула можливість участі,  можливості технічної допомоги в реалізації цього проекту. Досвід Франції в атомній енергетиці для нас важливий, і ми готові скористатися ним та будемо прислухатися до порад французьких  фахівців», – наголосив Ігор Насалик.

Французька сторона запропонувала підготувати та надати інвестиційні проекти, які можуть бути запропоновані французьким інвесторам уже в червні цього року.

Сторони домовилися про подальше інформування щодо можливостей взаємовигідної співпраці двох країн в енергетичній галузі з метою зацікавлення інвестувати в енергетичну галузь України.

Довідково. Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).

Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України. Перевірки і експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС було припинене в 1990 році після оголошення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС на території України. Будівельна готовність енергоблоку №3 ХАЕС становить 75%, №4 – 28%. При спорудженні будівельних конструкцій енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС було освоєно 17% загальної проектної вартості.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.