Юні хмельницькі художники запрошують у «Мандри в світи»

Учора у відділі мистецтв Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва цьогорічні випускники Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва разом із  викладачем Надією Сіренькою вперше розгорнули виставку своїх творчих робіт під назвою «Мандри в світи».

1

Надія Сіренька – знаний на Хмельниччині живописець, досвідчений педагог. Лауреат міської премії імені Б. Хмельницького у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Стипендіат Хмельницької міської ради  серед провідних митців та викладачів шкіл естетичного виховання м. Хмельницького у 2009, 2016 рр.

2

Спершу Кам’янець-Подільська, а згодом Хмельницька дитяча художня школа стали місцем її постійного піклування про юні таланти. Вона невтомно ділиться  таємницями художньої майстерності, допомагає становленню майбутніх художників та творчих особистостей.

За словами мистецтвознавця Людмили Рожко-Павленко, викладач у своїй творчості надзвичайно вибаглива і доскіплива до предмету художнього дослідження. Переважно це світ живої природи: ліс із могутніми деревами і кущами, лісовими мешканцями,  натюрморти, які вона майстерно вплітає в мереживну канву із пагонами, листям, травами. Її картини хочеться довго й уважно розглядати. Разом із автором шукати вихід із живого лабіринту…

Чимось техніка Н. Сіренької нагадує «пльонтанізми» відомого українського художника зі світовим іменем Івана Марчука. Уміння закладати глибокий смисл у звичайний сюжет педагог прищеплює й своїм учням. 5 експозиційних картин викладача є органічним доповненням вернісажу:  новаторство молоді наче кидає своєрідний виклик досвіду та майстерності. Тож кожен відвідувач знайде «свою» картину, тотожну за енергетикою та відчуттями. Колективна виставка цікава тим, що нагадує калейдоскоп; її можна дивитися з будь-якого фрагменту і в довільному порядку. І щоразу знаходити у картинах нові відтінки та грані…

На виставці представлені 43 учнівські роботи 266 авторів у різних техніках виконання: чорно-біла графіка, темпера, акварельний живопис, мереживна витинанка, авторський колаж. Юні художники обрали теми, співзвучні їхньому світосприйняттю: «Бабусині гості», «Старе місто», «Музики», «Майдан», «Шахи», «Маскарад», «Музи», «Кафе», «Різдво», «Ранок», «Вечір», «Вирій», «Гноми» і т. ін. Рівень робіт різний, але всі вони випромінюють щирість, зачаровують і змушують подивитися на звичні речі під новим кутом. Виставка «Мандри в світи» не залишить байдужим шанувальників образотворчого мистецтва. Юні митці Хмельницького – наші сучасники і тим цікавіше побачити й пізнавати світ очима молоді.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.