Суд визнав помилку дунаєвецьких реєстраторів, які переписали орендовані паї Веревським на фірму Гереги

Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Енселко Агро” і визнав протиправними та скасував рішення державних реєстраторів реєстраційної служби Дунаєвецького районного управління юстиції про держреєстрацію прав оренди 4 с/г земель у Ярмолинецькому району за ТОВ “Аграрна інвестиційна компанія- Ярмолинці”.

Про це свідчить постанова суду від 13 травня.

За матеріалами справи, 9 грудня 2015 року були зареєстровані договори оренди земельних ділянок площами 2,36 га, 2,40 га, 2,08 га, 2,15 га, укладені між товариством з обмеженою відповідальністю “Аграрна інвестиційна компанія- Ярмолинці” і фізичними особами-власниками земельних ділянок.

Ось один із оскаржуваних паїв

Приклад одного з оскаржуваних паїв

Водночас на ці ж самі ділянки у листопаді-грудні 2012 року були  укладені договори оренди землі строком на 5 років між ТОВ “Енселко Агро” і пайовиками, про що зроблені відповідні записи у Державному реєстрі земель.

Суд з’ясував, що подвійна реєстрація відбулася на підставі даних, які надало реєстраторам ТОВ “Аграрна інвестиційна компанія- Ярмолинці”.

“Суд звертає увагу на те, що  державні реєстратори при проведенні  державної реєстрації договорів оренди землі у 2015 році самостійно не звернулись до органу Держгеокадастру з запитом про підтвердження інформації про те, чи  таке право  вже було зареєстроване раніше. Посилання  відповідача на те, що інформації, наданої товариством з обмеженою відповідальністю “Аграрна інвестиційна компанія- Ярмолинці”, було достатньо для того, щоб підтвердити відсутність іншого зареєстрованого права, суд сприймає критично, оскільки обов’язок перевірки вищевказаних  відомостей покладається саме на державного реєстратора, а не на будь-яку іншу особу  (державний реєстратор встановлює відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями)”, – зазначено у матеріалах справи.

Крім цього, суд не взяв до уваги посилання відповідача на те, що договори оренди землі, укладені у 2012 році з ТОВ “Енселко Агро”, взагалі не вважаються зареєстрованими, оскільки відомості про таку реєстрацію не внесені до поземельних книг та Державного реєстру.

“Не вирішуючи будь-який спір стосовно дійсності або правомірності будь-яких договорів, суд звертає увагу на відмітки, які містяться на кожному договорі  та свідчать про те,  що реєстрація була проведена, про що зроблені записи у Державному реєстрі земель за відповідними унікальними номерами”, – вважає Феміда.

Таким чином, “суд дійшов висновку, що реєстрація договорів оренди земельних ділянок, укладених між  товариством з обмеженою відповідальністю “Аграрна інвестиційна компанія – Ярмолинці” та фізичними особами  здійснена відповідачем  помилково, за наявності вже зареєстрованого права оренди іншої особи”.

Як писав НГП, раніше агрофірма Веревського програла спір за паї агрогосподарству Гереги.

Довідка НГП. Засновником ТОВ «Енселко-Агро» є компанія «Єрсте Б.В.» (Нідерланди) і ТОВ «Украгробізнес». Кінцевим бенефіціаром зазначається Андрій Веревський, який протягом 2002-2013 років був народним депутатом України, спочатку від «Батьківщини», а потім від Партії регіонів.

Веревський увійшов до списку найбагатших українців-2014 від «Forbes».

ТОВ «Енселко-Агро» орендує на Хмельниччині декілька тисяч гектарів сільськогосподарських земель.

25 листопада 2015 року зареєструвано ТОВ “Аграрна інвестиційна компанія – Ярмолинці”. Її засновниками є ТОВ “Агрохолдинг 2012” та Ірина Лутковська, яка зазначається ще й бенефіціаром.

На зустрічі з представниками аграріїв Хмельниччини було заявлено, що за ТОВ “Агрохолдинг 2012″ стоїть нардеп і співвласник мережі гіпермаркетів “Епіцентр” Олександр Герега.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.