На Дунаєвеччині знищують свиней, які знаходяться у зоні виявлення спалаху африканської чуми

Сьогодні в селі Гірчична Дунаєвецького району ветеринари планують завершити знищення поголів’я свиней у зоні виявлення  спалаху смертельного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС).

Про це НГП повідомив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко.

“Наразі спеціалісти омертвили 10 свиней. Залишилось ще десять. Усіх тварин спалюють у спеціально відведеному місці. За інформацією ветеринарних служб, спалах африканської чуми свиней вдалося локалізувати. Зараз проводиться подальше спостереження”, – сказав він.

За його словами, попередня сума компенсацій населенню за знищену худобу становить близько 30 тис. грн.

Крім цього, у при в’їздах до села Гірчична, де виявлено спалах, виставлено карантинні пости зі знезараження транспорту, одягу і взуття людей, оскільки африканська чума не піддається лікуванню і профілактиці, єдиний спосіб запобігти поширенню зарази – спеціальна дезінфекція.

Як писав НГП, в підсобному господарстві одного з жителів села Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області з 3 до 10 травня загинуло 7 із 14 свиней, про що він повідомив у районну службу ветеринарної медицини. Діагноз АЧС було встановлено за результатами лабораторного дослідження тканин загиблих тварин.

Довідково. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.