Якщо Ваша дорога на роботу чи просто у буденних справах пролягає через вулицю Прибузьку у Хмельницькому, то Ви давно мали б помітити довжелезний паркан навпроти філії «Укрексімбанку». Чи на тій же огородженій ділянці Ви мали б побачити велику кількість будівельних сваїв (палів), спеціальну техніку для їх встановлення, ну і будівельний вагончик.
А ще не поміченим не можуть залишитись «замовні» матеріали у ЗМІ про важливість будівництва спортивного феномену «CITY» по вул. Прибузька, 5/1, тут відзначились Інтернет-видання та приватні канали, що оспівали майбутнє будівництво.
Враховуючи ожвавлення будівельних робіт на будівельному майданчику, не можливо було не перевірити дозвільні документи щодо цього будівництва, тому інформаційні запити були спрямовані до Управління архітектури Хмельницької міської ради та до Управління ДАБІ у Хмельницькій області.
Тепер власне перейдемо до вивчення отриманих відповідей, що багато в чому здивували та в якійсь мірі навіть ввели в шок – перед нами чергове будівництво з великою кількістю порушень.
Отже, рішенням 24 сесії Хмельницької міської ради від 24.04.2013 р. № 33 земельну ділянку по вул. Прибузькій, 5/1 внесено у перелік земельних ділянок, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Також у рішенні чітко зазначено під яке будівництво віддається в оренду земельна ділянка, а саме – під будівництво об’єкту спортивно-оздоровчого призначення; та вказано категорію земель – землі рекреаційного призначення.
А далі був проведений аукціон, за протоколом якого видно учасників земельних торгів у формі аукціону та переможця, термін оренди, площа земельної ділянки, кадастровий номер та інше. Зголосились взяти участь три учасники, однак один чомусь не з’явився, що зазначено у протоколі. Також варто зазначити, що два учасники, які все ж таки прийшли на земельні торги не сильно були щедрими, оскільки різниця між стартовою ціною та переможною незначна як на не малу площу земельної ділянки, а саме різниця складає 2940 грн.
Виникає запитання щодо учасників – вони прийшли боротись за право оренди «ласого шматка» чи просто вдати конкуренцію щоб земельні торги у формі аукціону відбулись. Особисто більше схиляюсь до другого варіанту, враховуючи учасників. Однак щоб ще більше переконатись у правдивості думок, варто перевірити інформацію за допомогою Єдиного реєстру юридичних осіб-учасників та наявної скан-копії виписки одного з товариства.
Засновником ТОВ «ТЦ «Прибузький» є славнозвісний адвокат та викладач ХУУПу Бляхарський Ярослав Станіславович, який зміг так легко знайти 150 000 грн для внесення в статутний капітал згаданого підприємства. І що саме головне він це зробив на початку жовтня 2013 року, ну прямо як відчував, що наприкінці жовтня 2013 року відбуватиметься аукціон, на якому він за 120 643 грн здобув право оренди земельної ділянки. Не погано, як для викладача-адвоката.
При цьому за цією ж адресою (вул. Курчатова, 6) у пана Бляхарського зареєстроване ще одне підприємство – скандальне ТОВ «Житлоплюс», що уже фігурувало у розслідування щодо будівництва по вул. Подільська, 93/1, в якому замішані посадові особи Прокуратури Хмельницькою області.
До речі шанований Бляхарський Я.С. також є єдиним засновником останнього та зумів у 2012 році внести у статутний капітал 5 000 000 грн і це зразу ж при реєстрації. Феноменально як для однієї людини без сторонньої допомоги. Та варто нагадати про зв’язок пана Бляхарського із депутатом Хмельницької міської ради, про який вони самі гучно заявили у замовному сюжеті на «33 каналі» щодо будівництва ЖК «Парадіз», оскільки у будівельній фірмі депутата наш феноменальний підприємець працює юристом, принаймні так продемонстрував сюжет. Напевно варто нагадати про конфлікт інтересів в черговий раз та не останній для цих персон.
Тепер перейдемо до знайомства із ТОВ «ДАНИШ-ТРАНС», для чого залучаємо у допомогу також Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Так от, яку ж інформацію можна побачити скориставшись пошуком через код ЄДРПОУ- 38804027:
Перше, що кидається в очі, це назва юридичної особи, адже вона кардинально відрізняється від зазначеної у Протоколі земельних торгів. Юридична особа змінила назву? На жаль щодо цього інформація відсутня у мережі Інтернет. Однак варто звернути увагу на місцезнаходження юридичної особи: вул. Курчатова, 6. Тобто дві фізичні особи, що брали участь в аукціоні – зареєстровані за однією адресою. Невже аукціонна комісія не помітила цього важливого нюансу, що може свідчити про домовленість учасників?
Варто також зазначити, що пан Бляхарський Ярослав Станіславович разом із паном Черевичником Максимом Леонідовичем та Кузишиним Костянтином Миколайовичем є співзасновниками ЖБК «Хмельницький квартал», код ЄДРПОУ 39531936 та з 01.12.2014 р. керівником цього ЖБК є відомий нам Бляхарський Ярослав Станіславович. Вважаю це черговим доказом пов’язаності цих осіб.
Щодо третього учасника, який з невідомих причин не з’явився на земельні торги, то засновником ТОВ «Рембуд-проект» та керівником з 23.04.2013 р. є екс-депутат, а тепер член Виконавчого комітету Хмельницької міської ради від БПП Мандзій Сергій Володимирович.
Однак незважаючи на наявність цих фактів земельні торги відбулись і переможцем було названо ТОВ «ТЦ «Прибузький».
Перейдемо до вивчення особливостей земельної ділянки. Отже, земельна ділянка має цільове призначення – будівництво та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту. Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку також зазначає категорію земель – землі рекреаційного призначення та форму власності – комунальна, площа – 1,86 га.
В день проведення земельних торгів між Хмельницькою міською радою, в особі заступника міського голови Прокопця І.Ю. та ТОВ «Торгівельний центр «Прибузький», в особі директора Бляхарського Ярослава Станіславовича, було підписано договір оренди землі № 570-01-2014/8448725 від 29 жовтня 2013 р. Договір укладено на три роки до 29.10.2016 р.
Важливою частиною цього документа є розділ «Умови використання земельної ділянки», в якому чітко зазначено «15. Земельна ділянка передається в оренду під будівництво об’єкту спортивно-оздоровчого призначення. 16. Цільове призначення земельної ділянки – землі рекреаційного призначення».
Далі юридична особа звернулась до Управління архітектури Хмельницької міської ради та ще у 2014 році отримує містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 27/ГП-25.1-04 від 06.03.2014 р. Саме в них можна дізнатись про наміри забудови земельної ділянки – будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з розширеною сферою послуг (виставочні павільйони, заклади громадського харчування, розважальні заклади, адміністративно-офісні приміщення, апартаменти для тимчасового проживання, підземний паркінг та інші об’єкти обслуговування відвідувачів), цільове призначення земельної ділянки – землі рекреаційного призначення, функціональне призначення земельної ділянки – під будівництво об’єкту спортивно-оздоровчого призначення, та максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки: 30%.
І вже починаючи з цього документа чітко видно як під прикриттям «спортивно-оздоровчого комплексу» було прописано наміри будівництва досить цікавих будівельних складових, а завізував цей будівельний шедевр екс-архітектор м. Хмельницького пан Дунаєвський В.В.
Влітку 2015 р. на будівельному майданчику розпочались активні будівельні роботи, на які зразу ж відреагувала громадськість. Представники громадського суспільства здійснили виїзд на місце будівництва та публічно звернулись до попереднього керівництва міста. Розпочаті роботи були заморожені на етапі розміщення декількох десятків сваїв. Разом з тим були проведені також масштабні громадські слухання на засідання Ради ГО «Хмельницький Майдан» із запрошенням керівництва міста, на яких чітко було викладено застереження забудови цієї земельної ділянки всупереч цільового призначення.
До весни 2016 року роботи на місці будівельного майданчика не проводились. Однак всередині квітня навколо периметру земельної ділянки з’явився паркан, а також спеціальна техніка для забивання сваїв, тобто заморожене будівництво розпочало нову активну фазу.
Також, отримавши нову інформацію щодо цього будівництва від небайдужих хмельничан, в черговий раз за допомогою інформаційного запиту було отримано поновлений пакет документ щодо цього будівництва, який відкрив досить багато нових деталей.
Знайомимся із деталями будівництва з найголовнішої частини – візуалізації майбутнього об’єкту.
Але щоб розібратись із складовими цього об’єкту будівництва, варто також вивчити генплан забудови цієї земельної ділянки. І там вже чітко видно, що ж саме важливе для забудовника. Спорт? Та ні. Найважливіше – це будівництво більше 600 квартир, які розміщуються у 7 секціях по 77 (4 будівлі) та 118 (3 будівлі) квартир. Не будемо голослівними, розмістимо схему генлану забудови, де чітко видно, що будуватиметься, де будуватиметься, у якій кількості та масштабах.
А також у нашому розпорядженні з’явився комплект містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у кількості семи екземплярів: № 311… – 314/ГП-25.1-04 від 09.10.2015 р. (4 екземпляри, що не замінюють один одного, а доповнюють ) – на будівництво багатоповерхового 77-ми квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованим спортивно-оздоровчим комплексом та паркінгом – та № 315… – 317/ГП-25.1-04 від 09.10.2015 р. (3 екземпляри) – на будівництво багатоповерхового 118-ми квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованим спортивно-оздоровчим комплексом та паркінгом.
Також варто зазначити істотні зміни, яких зазнали перші містобудівні умови: назва об’єкта будівництва, наміри забудови змінились із громадського будівництва на громадсько-житлову забудову, зріс максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки із 30 % аж до 60 %. Ну і з’явились основні техніко-економічні показники: площа забудови – 2010,3 кв.м, поверховість – 14, умовна висота 42 м, загальний будівельний об’єм – 36100 м.куб. І всі ці екземпляри знову ж візує екс-архітектор м. Хмельницького на початку жовтня 2015 року, що було здійснено перед місцевими виборами.
Отже, якщо Ви думали, що забудовник думає за спортивне життя міста – видихніть із грудей, адже «спортивний комплекс» це лише гарне прикрашення масштабного будівництва житлових будинків у 7 черг, про що свідчить один із містобудівних розрахунків «Будівництво багатоповерхового 118-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованим спортивно-оздоровчим комплексом та паркінгом по вул. Прибузька, 5/1 в м. Хмельницький (6 черга)».
І що ж у цьому документі варте уваги – це категорія земельної ділянки, що зазначена, а саме Ж-2. Зона багатоквартирної житлової та громадської забудови та цільове призначення вказане 02.03 – відповідно до класифікатора це «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».
Ось так скромно забудовник забуває про категорію цієї земельної ділянки «землі рекреаційного призначення» та цільове призначення 07.02 – «для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту». Тут не потрібно бути великим спеціалістом земельної сфери щоб відчути різницю та неправдивість даних у містобудівному розрахунку ТОВ «ТЦ «Прибузький».
Варто також згадати отримані копії Декларацій про початок виконання будівельних робіт, що люб’язно надані Управлінням ДАБІ у Хмельницькій області, а точніше копії двох декларацій на 54 квартири кожна. Дивно, що вони взагалі якимось чином були зареєстровані, оскільки чітко видно, що вони не відповідають тим містобудівним умовам, які зазначені у відповідному розділі – ці містобудівні умови видані на 77 квартир кожна, а не на 54 як у Декларації.
Отже, разом з Вами ми змогли відслідкувати чергове резонансне будівництво у Хмельницькому, що здійснюється із величезними порушеннями земельного законодавства.
Тому за звичною процедурою звертаємось до Хмельницького міського голови, Управління ДАБІ у Хмельницькій області та до правоохоронних органів з вимогою відреагувати на дане розслідування. Звичайно ж, враховуючи важливість цього питання для громадськості, паралельно нами буде написано офіційні листи, заяви до вищезазначених органів з вимогою зупинити незаконні дії та притягнути до відповідальності винних осіб.
Альона Береза, для НГП.