Господарський суд став на бік міської ради у справі кам’янецького довгобуду

Господарський суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову фізичної-особи підприємця Євгена Телесницького про визнання недійсним рішення Кам’янець-Подільської міської ради та договору оренди довгобуду по вулиці Пушкінська, 53А.

Про це йдеться у постанові суду оприлюдненій в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Позивач вказував, що договір оренди від 30 березня цього року є незаконними і підлягають безумовному визнанню недійсними в судовому порядку. Також в обґрунтування позову, Телесницький  посилається на те, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідачем  жодним чином не враховано, що на спірній земельній ділянці знаходиться об’єкт незавершеного будівництва 30-ти квартирного житлового будинку, який належить позивачу на праві власності.

Представник відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-2005», в судовому засіданні та у своїх письмових запереченнях просив суд відмовити у задоволені заяви про забезпечення позову.

Обґрунтовуючи свою позицію, представником другого відповідача зазначено, зокрема, що позовні вимоги мають немайновий характер та стосуються виключно земельних правовідносин. При цьому, в судовому засіданні вже достовірно встановлено, що позивач як на момент подання позовної заяви, так і на момент подання заяви про забезпечення позову, не володіє жодними речовими правами, в тому числі правом власності, ні щодо об’єкта незавершеного будівництва, ні щодо земельної ділянки.

Представник Кам’янець-Подільської міської ради також заперечував проти задоволення заяви Євгена Телесницького про вжиття заходів забезпечення позову, вважаючи її безпідставною, вказуючи, зокрема, що в разі задоволення позову оскаржувані рішення та договір вважатимуться недійсними і додаткових заходів для виконання рішення не потрібно, тому нема підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

Враховуючи вищевказане «суд вважає, що безпідставним є твердження позивача про те, що невжиття заходів до забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду в даній справі, оскільки, зважаючи на предмет позову (визнання недійсними рішення Кам’янець-Подільської міської ради від 29.03.2016р. та договору оренди від 30.03.2016р.), у разі прийняття рішення про задоволення позову, оскаржувані рішення та договір вважатимуться недійсними одночасно з набранням чинності таким судовим рішенням, що виключає стадію виконання рішення суду щодо визнання недійсними рішення та договору», – йдеться у рішенні суду.

Детальніше про те, як міська рада передала довгобуд в оренду «Галс 2005» у матеріалі НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Стаття не відповідає дійсності. Прочитайте ухвалу (саме ухвалу а не постанову!) суду за посиланням. Суд відмовив в забезпеченні позову а не в позові. Це кардинально різні речі. Будьте уважніше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.