Як вирішувалась доля кам’янецького довгобуду, або “Прошу повернутися до голосування”

Близько десяти років у Кам’янці-Подільському триває тяганина стосовно шестиповерхового 30-квартирного житлового будинку по вулиці Пушкінська, 53-А.

2007 року Євген Телесницький  придбав вищевказаний об’єкт незавершеного будівництва, на початку 2012 року він звернувся до міської ради з проханням надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою з метою передачі земельної ділянки йому в оренду. Натомість у серпні того ж року на розгляд сесії виноситься питання про надання дозволу на землю по вул. Пушкінській, 53-А невідомому досі ПП «Фаворит Стар». Згодом з’ясувалось, що за «Фаворитом» стоїть скандальний в місті бізнесмен  Сергій Амбросімов.

Фото з архіву Кам'янецького часопису "Ключ"

Фото з архіву Кам’янецького часопису “Ключ”

Згодом до судової тяганини підключилась ще одна «рідна» фірма Амбросімова – ТОВ «Галс 2005». Представники Телесницького вигравали майже всі суди, міська рада робила вигляд, що не втручається, хоча і їхні рішення у цій справі були скасовані Фемідою.

Протягом останніх років депутати та керівництво міста вирішили самоусунутись від скандального будівництва і домовились чекати закінчення судових розбірок. Щоправда, питання про передачу в оренду даної земельної ділянки все ж виносилось на сесії доволі часто, однак після суспільного резонансу народні обранці не ризикували брати на себе відповідальність.

Нова каденція Кам’янець-Подільської міської ради, обрана восени минулого року, теж зіткнулась з цим питанням. У січні 2016 року навіть проводився депутатський клуб, щоб нові депутати (міська рада оновилась на 72%) розібрались із ситуацією, проте навіть після цього виділяти землю Телесницькому не наважились.

Все змінилося у вівторок, 29 березня. На розгляд сесії вкотре виносились питання «Про передачу в оренду земельної ділянки за адресою вулиця Пушкінська, 53 «а» Телесницькому Є.М. Наступне питання з такою ж преамбулою стосувалось ТзОВ «Галс 2005».

Взагалі, розгляд земельних питань під час 10 сесії міськради був цікавим на події: 310 земельних питань, плюс ще 22 питання по землі внеслись, як доповнення до переліку питань, 3 депутатські фракції просили про оголошення перерви на 10 хвилин.

Коли черга дійшла до вул. Пушкінської, 53-А начальник Відділу Держгеокадастру у м. Кам’янці-Подільському Віктор Кравчук виголосив свою «коронну фразу»: «Земельна комісія виносить на ваш розгляд», однак голова фракції «Відродження» Валерій Слободян повідомив, що в проекті зазначено зауваження юридичного управління стосовно застарілої довідки з Держреєстру. Тому він попросив начальника юруправління Олега Мєлєкєсцева надати інформацію, кому на сьогодні належить будівля.

Як не дивно, чиновник був готовий до такого прохання: о 8:13 ранку він зробив інформаційну довідку з реєстру речових прав на нерухому майно. Згідно з цим документом, власником незавершеного будівництва значилось ТзОВ «Галс 2005».

Натомість депутат Дмитро Костюкович повідомив, що, зважаючи на нові обставини, це питання потребує додаткового вивчення. Після цього голова депутатської фракції ВО «Свобода» Михайло Посітко попросив оголосити перерву на 10 хвилин.  Це була друга перерва під час земельних питань, першими таким правом скористались представники БПП «Солідарність».

Після перерви «свободівець» Костюкович повідомив, що зареєстрував право власності «Галсу» хмельницький нотаріус на підставі рішення суду від 6 квітня 2006 року(!), а вже в листопаді того ж року суд вилучив у «Галс 2005» вищевказаний об’єкт.  У зв’язку з цим він пропонував зняти ці питання на доопрацювання, до наступної сесії повинні бути висновки суду щодо законності дій нотаріуса.

Однак депутати не захотіли знімати це питання з розгляду: «За» – 16 із 36 присутніх. Тож приступили до голосування.

Передати в оренду землю Телесницькому вирішило аж 9 депутатів, але  не пощастило й представникам «Галс 2005» – «За» – 18, рішення не прийнято. Згідно результатів поіменного голосування, дещо дивною виглядає поведінка Бориса Цвігуна (Народна партія): він в обох випадках проголосував «за».

Здавалося, що все йде по звичному для міськради сценарію, обидва питання завалились, проте десь за 5 хвилин голова фракції БПП «Солідарність» Василь Кобильник раптом попросив повернутись до питання надання в оренду землі «Галсу», адже « не всі колеги встигли проголосувати». Підтримали цю пропозицію лише 18 депутатів, тож звичне «рішення не прийнято».

Приблизно за годину чергову 10-хвилинну перерву взяв голова депфракції «Відродження» Валерій Слободян. Після цього він заявив:

«До мене звернулися представники «Галс», вони надали мені письмово, що вони являються власниками і просять повернутися до цього питання. Я передаю їхнє прохання, тому я ставлю питання «да?-да!». Давайте повернемось до цього голосування і приймемо рішення», – дослівна «історична» промова пана Слободяна. Натомість Дмитро Костюкович заявив, «що це вже виходить за будь-які межі».

«Я розумію бажання певної зацікавленої особи отримати результат, але всьому є свої межі. Я вважаю, що тут такого поспіху немає, щоб вкотре проштовхувати це питання. Це відкрите лобіювання», – обурювався Костюкович.

Міський голова Михайло Сімашкевич, посилаючись на регламент, таки поставив на голосування повернення до питання «Галс 2005», «за» – 22. Після цього, з третьої за кілька годин спроби, 20 депутатів наважились надати в оренду землю товариству «Галс 2005».

2

1

«Ганьба, ганьба, ганьба», – залунало з боку депутатів від ВО «Свобода».

Цікаво, що після першого голосування змінили свою думку та стали на бік «Галсу» Василь Гаврилюк, «Рідне місто» (минулого разу він «утримався») та Анатолій Чистяков, ВО «Батьківщина» (до того він натиснув кнопку «утримався»).

Загалом, за цей проект повним складом проголосували фракції БПП «Солідарність», «Відродження», «Рідне місто», «УКРОП», Микола Розбам та Анатолій Чистяков із ВО «Батьківщина» , Наталія Савчук із «Радикальної партії Олега Ляшка» та Борис Цвігун із «Народної партії».

Всією фракцією не голосували за це рішення представники партій «За конкретні справи» та ВО «Свобода».

Як стало відомо НГП, представники Євгена Телесницького оскаржуватимуть рішення міської ради у судовому порядку.

Дмитро Шеремета, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Автор статті явно упереджений. Свого часу свободівці кричали, що витяг з держєстру є єдиним документом що посвідчує право власності (напевно це було тому, що існував витяг на користь телесницького) зараз коли цей документ представила інша сторона вони кажуть що це не підстава. Якась еквілібрістика. Але автор цього не помічає. Дивно? Думаю ні. Все замовлено. Автор забув вказати, що Костюкович був чи залишається юристом Телесніцького і завжди був лобістом його питань. А тут непішло. Якщо непорушено регламенту то в чом проблема пане авторе? І чи писали ви б коли дали землю іншій стороні.

 2. Я взагалі нерозумію в чому проблема. Місто тільки виграло адже довгобуд буде завершено.

  • Вельмишановний пане Анониме! Не дивно, що в даній ситуації Ви не бачите жодної проблеми, адже внаслідок вищеописаних автором статті неправомірних і відверто зухвалих дій “народних обранців місцевого розливу” віджали не Ваше, а чуже майно! Тому це не Ваша проблема і Вам не варто нею перейматись!

 3. Довідка була, і згідно неї прийнято рішення!!
  А Свобода як завжди в своєму репертуарі – створює штучно для себе проблему завдяки якій прагне залучитись підтримкою людей!!

 4. Рішення було прийнято, і прийнято згідно регламенту. А писати та подавати інформацію (як ми бачимо у даній публікації ) на замовлення можна вигідно для себе, тобто для Свободи.

 5. Автору статті моя повага за лаконічне та об”єктивне висвітлення ситуації, яка потребує детального вивчення і реагування нашої громади, адже цього разу депутати брутально віджали майно Телесницького, а завтра ймовірно зазіхнуть на Ваше!

 6. Панове аноніми, все йде по колу, не забувайте. Автор статті – один з найталановитіших молодих журналістів Поділля. Бачила все те, що відбувалось в раді на власні очі, – видовище не неприємне, а бридке. Гідності б кожному й совісті з святої двадцятки не завадило б десь купити)

 7. Cтоит лишь внимательнее глянуть на “списек” нар. осранцев, проголосовавших “ЗА” – почти сплошь рыго-анальная шобла

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.