Депутати провалили роздержавлення газети “Подільські вісті”

Хмельницька обласна рада не зуміла вийти із числа співзасновників обласної газети “Подільські вісті” та редакції газети.

За це рішення проголосувало 30 із 79 депутатів на сьогоднішній сесії ради.

Ще 6 обранців “утримались”, 2 висловились “проти”. 41 депутат не брав участь у голосуванні за роздержавлення комунального ЗМІ.

Під час обговорення деякі депутати ради висловили застереження у поспішності розгляду питання роздержавлення комунального друкованого видання.

При цьому, на шпальтах газети “Подільські вісті” від 21 квітня опубліковані листи керівництва Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів України, котрі закликали депутатів Хмельницької облради підтримати видання у питанні роздержавлення.

DSC_0322

Довідково. Газета Хмельницької ОДА і Хмельницької обласної ради “Подільські вісті” заснована 1918 року. Комунальне ЗМІ виходить двічі на тиждень. Нинішній тираж видання – 40 тис. примірників.

Як відомо, з 1 січня 2016 року набув чинності закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

В Україні існує 555 комунальних видань.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. цю газету важко назвати засобом масової інформаціі….

    • не кажіть дурниць! Тому що це цікава і шанована в області газета, які роблять справжні журналісти-професіонали!

  2. меньше будет Загородний взяток брать

  3. Давно пора поставити Шандебуру редактором. І все було би гаразд.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.