Хмельницька обласна рада не зуміла вийти із числа співзасновників обласної газети “Подільські вісті” та редакції газети.
За це рішення проголосувало 30 із 79 депутатів на сьогоднішній сесії ради.
Ще 6 обранців “утримались”, 2 висловились “проти”. 41 депутат не брав участь у голосуванні за роздержавлення комунального ЗМІ.
Під час обговорення деякі депутати ради висловили застереження у поспішності розгляду питання роздержавлення комунального друкованого видання.
При цьому, на шпальтах газети “Подільські вісті” від 21 квітня опубліковані листи керівництва Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів України, котрі закликали депутатів Хмельницької облради підтримати видання у питанні роздержавлення.
Довідково. Газета Хмельницької ОДА і Хмельницької обласної ради “Подільські вісті” заснована 1918 року. Комунальне ЗМІ виходить двічі на тиждень. Нинішній тираж видання – 40 тис. примірників.
Як відомо, з 1 січня 2016 року набув чинності закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.
На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.
В Україні існує 555 комунальних видань.
Схожі матеріали:
- Кандидат від Порошенка та продавець риби з Нетішина перерахували “Слузі народу” 3 млн грн
- Депутати Хмельницької міськради дадуть комунальній газеті 1,7 млн. грн на роздержавлення
- Роздержавлені “Подільські вісті” і ще з десяток районок можуть одержати одноразову фінпідтримку
- Вже 10 комунальних ЗМІ Хмельниччини погодилися роздержавитись у першому етапі
- За рік на Хмельниччині скоротилося 65 друкованих ЗМІ