Ігор Салабай: «Потреби реорганізації кардіодиспансера в кардіологічний центр, на мій погляд, не було і не має на сьогодні»

Питання створення обласного кардіоцентру виникло після того, як у Хмельницькому побував республіканський кардіохірург Костянтин Руденко. Він запропонував об’єднати дві служби в одному місці — кардіохірургічне відділення обласної лікарні та обласний кардіодиспансер на базі того ж кардіодиспансеру. Таким чином, на його думку, вдасться покращити надання допомоги хворим, особливо з гострим інфарктом міокарду та гострим коронарним синдромом.

На той час головний лікар обласного кардіодиспансеру Ігор Салабай вважав, що реорганізація кардіологічної служби неактуальна. Про це він відверто заявив на засіданні круглого столу: «Я вважаю, що для нашої області найоптимальнішою є та модель надання кардіологічної допомоги, яку ми маємо. Кардіохірургія працює добре, ми готуємо пацієнтів до операції і виходжуємо після. Ніяких проблем з лікуванням хворих немає. У нас є усе необхідне для діагностики і лікування».

Очевидно, що ця позиція привела до того, що голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар звільнив Ігоря Салабая з посади головного лікаря через закінчення контракту.

Пройшов час і суттєвих змін у роботі кардіодиспансеру не відбулось.

Чи потрібна була така реорганізація, НГП вирішив поцікавитись у Ігоря Олеговича Салабая.

salabay

Ігоре Олеговичу, скажіть звідки взялась ініціатива створення кардіологічного центру на базі обласного кардіодиспансеру?

Взагалі ініціатива створення кардіологічного центру виникла не у місцевих чиновників, а у Києві. Є загальна ідея більшого розвитку та вдосконалення кардіохірургії, однак фінансування на її просування практично відсутнє. Тому вирішили обійтись, так би мовити, «меншим злом», створивши подібний центр. Однак, це не сама краща, на мій погляд, думка.

Опиратись вимогам Києва місцева влада не змогла, а може й не захотіла.

Сьогодні, до речі, схожа ситуація виникла зі скороченням лікарняних ліжок з 81 на 10 тисяч населення у нас в області до 60. Механічно скорочувати не можна: слід вивчати показники захворюваності, смертності. У той же час є наказ №33 МОЗ України, який прив’язує штатний розпис медперсоналу до кількості цих самих ліжок.

Тобто, якщо доводиться якась нормативна база та документація, то важко чинити супротив на регіональному рівні. Тому сталося те, що сталося…

Чи була потреба такої реорганізації?

У Луцьку та Вінниці обласні кардіодиспансери фактично розформували, однак сьогодні прийшло розуміння неправильності цього кроку. Нині у Вінниці залучають  42-44 мільйона гривень інвестицій, аби створити його знову.

Потреби реорганізації кардіодиспансера в кардіологічний центр, на мій погляд, не було і не має на сьогодні.

Відділення кардіохірургії в обласній лікарні, в яке вкладено дуже багато коштів працює справно, виконуючи покладенні на нього функції. Кардіодиспансер також виконує свою не лише лікувальну, а й профілактичну функцію. А відкрити відділення кардіохірургії у складі обласного диспансеру можна у окремому приміщенні, для побудови якого можна знайти інвесторів.

Я, до речі, звертався до обласної та місцевої влади, оскільки це потребувало їх взаємодії, з пропозицією побудови на земельній ділянці кардіодиспансеру корпусу хірургії з переходом у центральний корпус. Однак підтримки ініціатива не отримала.

Саме приміщення обласного кардіодиспансеру не пристосовано в силу своїх технічних можливостей: застаріле опалення, малопотужна вентиляція тощо, для надання хірургічної допомоги. Терапевтична – будь ласка.

Більше того, відповідне переобладнання під хірургію потребуватиме значних затрат.

У той же час кардіодиспансер має на сьогодні досить серйозний показник у 40 тисяч амбулаторних пацієнтів.

Асоціація кардіологів України, до речі, не заперечує, що кардіохірургія потребує підтримки та подальшого вдосконалення. Однак цей напрямок в структурі загальної кардіологічної допомоги займає близько 10 відсотків.

У той же час кардіологічні диспансери мають більш широку функцію не лише в діагностичному та лікувальному аспекті, але і в методичному та профілактичному.

Хмельницький обласний кардіологічний диспансер роки свого існування увійшов до когорти кращих закладів такого типу в Україні. Щороку десятки тисяч пацієнтів області з різною кардіологічною патологією отримують в закладі необхідну допомогу, особливо це стосується мешканців сільської місцевості, які не мають змоги в повному обсязі пройти обстеження та лікування за місцем проживання.

Сьогодні у кардіодиспансері розгорнуто 3 стаціонарних відділення на 110 ліжок, денний стаціонар на 50 ліжок, амбулаторно-поліклінічне відділення на 300 відвідувань у зміну.

Людина, котра перенесла кардіохірургічне втручання була на обліку і в хірургії в плані контролю функціювання стентів та шунтів, і в диспансері в плані контролю артеріального тиску та супутньої патології, тобто був подвійний контроль. І це, погодьтеся, непогано.

kar

Яка, на Вашу думку, буде доля самої ідеї створення кардіологічного центру?

З 1 січня минулого року мораторій на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я було скасовано. Закон передбачав: безпосередню ліквідацію лікарень, поліклінік, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів (у тому числі тих, які розташовані на території сільських та селищних рад) та інших медичних закладів державної й комунальної форм власності; реорганізацію закладів охорони здоров’я, що призводить до зміни їх головного призначення та/або скорочення кількості працівників і зменшення кількості ліжко-місць; інші форми реорганізації, спрямовані на закриття закладів охорони здоров’я та зменшення обсягів медичної допомоги населенню; скорочення режиму роботи медичних закладів.

На щастя, таке редакція закону отримала супротив, і на сьогодні, на скільки мені відомо, до його тексту внесені суттєві зміни. А саме: не може бути змінено призначення лікувального закладу, його приватизація. Заклад має працювати як комунальна неприбуткова організація.

Тобто кардіодиспансер залишиться кардіодиспансером, а питання хірургії вирішуватиме комісія (якщо бути точним, то три: технічна, фінансова та бюджетна)  з урахуванням усіх «за» та «проти».

Чим займається Ігор Салабай після звільнення з посади?

Приватною лікарською практикою. Маю відповідну ліцензію, досвід та знання, тому надаю допомогу людям, котрі її потребують.

Вадим Олексюк

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 35

 1. Де справедливість взяли зняли зроботи порядну людину,а поставили за гроші Кланца зятя-головного лікаря обласноі лікарні Флаксенберга,якого вже давно потрібно гнати з роботи. Коли уцій краіні буде справедливість.Всі люди говорять що не потрібно нічого робити з кардіодиспансером, люди приізжають з усіх куточків області, щоб полікуватись а хабарники на чолі з Цуглевичем ім цього права не дають.

 2. Смертність пацієнтів у цього кардіохірурга Кланци давно
  мала б стати кримінальною справою. Але… він зять Флаксен-
  берга! Гончар продав кардіодиспансер щирим
  українцям Цуглевичу, Флаксенбергу і Кланці за великі гроші!
  До речі, смертність пацієнтів у Кланци давно тягне на кримінальну справу і 12 років тюрми, але ніхто цих даних не показують, папа-Флаксенберг все надійно приховує. Як йти на операцію до Кланци (і то за великі гроші!), то краще живцем в могилу лягайте і помрете без мук!

 3. Невже ми,украінці цих щирих украінців не можемо вигнати і посадити.

 4. Я цілком згідна.Все купується за гроші,за великі гроші.Які є у хабарників горе лікарі
  в.І жаль тільки простого люду,який страждає за їхню жадобу до грошей,не можуть дозволити “безкоштовну медицину”.

  • Гроші звичайно за операції доводиться платити не малі, а от що стосується лікаря Кланци – то не думаю, що він такий вже поганий лікар і затятий хабарник. Хоя тесть у нього і головний лікар, але операцій за зятя, погодьтеся, не робить. Мого батька Андрій Іванович оперував (робив шунтування), все пройшло добре, батька врятували За час перебування батька в лікарні, а це місяць часу, жодного летального випадку у відділенні кардіохірургії не було. усі. кому Андрій Іванович робив операції не те що вижили, а можна сказати одужали. Олексій Сич також зі своєю роботою справлявся добре. І взагалі, потрапивши у відділення хірургії наша родина була вкрай здивована, що там ніхто тобі не приходить і не каже. що ти мені за операцію маєш заплатити стільки-то. І медсестрам, до речі. теж нічого не платили, але вони навідувались до усіх пацієнтів однаково. Я, звичайно, розумію тих, чиї родичі померли під час чи після операції, їм важко і вони звинувачують лікарів, але я думаю, якби у нас в країні було більше таких лікарів, як А. Кланца, то ми б жили краще і довше. І, до речі, нещодавно моя тітка, після перенесеного інфаркту оформляла групу з інвалідності і у неї, у кардіодиспансері не взяли ні копійки за групу, а внаш час це – велика рідкість. погодьтеся. Так що, мабудь А. Кланца не такий уже поганий лікар і керівник, як багато з вас зазначає!

 5. Українці-козаки!!!

 6. Одиниці виживають. Коли Салабай був головним лікарем смертність була зовсім маленькою. При т.о головного лікаря Кланца смерність за пів -місяця грудня була 6(шість) чоловік. Кланц -хабарник за прийом у його кабінет Черга ставка 200(двісті) гривень. До 12 години приймає 15 чоловік, потім іде в обласну лікарню на операціі. Папа разом Цуглевичем його прикривають. Де Обласна рада,де антикорупційний комітет,де правоохоронні органи куди вони дивляться. Де люди візьмуть гроші щоб бути здоровим.

 7. Кланца хороший хірург, багатьом подарував життя знову.

  • Кланца умничка, и люди, пациенты это знают, уверенны в этом. А то что тут пишут пару буйволов- пускай пишут.

 8. Может хирург Кланц и хороший, но как человек он ……с.

 9. Кардіологія і кардіохірургія різні спеціальності, ніхто чомусь не об’єднує урологію і нефрологю, хоча і там,і там лікують нирки. Кардіохірург -не кардіолог. Чемодан,-джип- кардіохірургія!

 10. Я попросила внука написати, хто такий Кланц.Я з сердцем лежала в кардіодиспансері і через неділю везуть мене до Кланца в кардіохірургію. Прийняв мене дуже вічливо і сказав Вам потрібна олерація, яка буде коштувати 50 тисяч гривень. Я сазала ,шо у мене немає таких грошей Кланц відповів беріть кредит, або продавайте будинок,я відповіла ,що дам 200-500 гривень у кардіодиспансері і вони мене трохи підлікують. Слава богу живу після визиту до Кланца вже 3 роки.Ось який знаменитий Ваш Кланц.-злодій і хабарник.

  • Некогда не поверю что Кланца мог давать предложения, по тому как вам найти деньги. Еще поверю что мог сказать стоимость операции)

 11. В принципі дописувач Майк правильно сказав…Кардіологія і кардіохірургія різні спеціальності….Далі можна не продовжувати , щоб не випустити випадково гострого слівця….

 12. не верю евреям, какими бы они небыли..То ,что Кланц косит бабло сам ему давал.

 13. Обласному Совету надо деньги дать на детскую больницу,а не на кардиодиспансер для реконструкции. Деньги дать детям.

 14. Кланца — вбивця, за ним давно плаче тюрма.

 15. как этот Кланц всех нас задрал, ничего не разбирается в економике и корчит из себя хер знает кого.не дает нам нормально работать. не было Кланца на роботе то у нас работники себя очень хорошо чувствовали просим обласной совет забрать Кланца назад в кардиохирургию к своему любимому Флаксенбергу–тестю.

  • Цей пост є наклепом на людину, яка працює в ХОКД протягом багатьох років. Її професійні і людські якості ніколи не проявляться дописами такого типу, з використанням ненормативної лексики і повним ігноруванням правил правопису) Допис є фейковим і не був написаний Вікторією Леонтієвною.
   P.S. Це є “НИЗЬКО” підставляти людину подібними “писульками”!

   • погоджуюсь повністю, це не Вікторія Леонтіївна, ніколи би такого вона не написала, та й сленг зовсім не її

 16. Салабай умничка, порядочный, никогда не повышал голос,как к работникам так и пациентам Кланца совсем другой,да он хирург от бога–но как человек–…. ВЫСОКОМЕРНАЯ,

 17. Реорганізація потрібна! Кардіологічна служба області та і всієї України абсолютно не відповідає світовим стандартам. Сучасна кардіологія давно широко застосовує інтервенційні методи діагностики та лікування. ХОКД ж немає ні обладнання, ні спеціалістів-кардіологів(в світі це не ХІРУРГИ), які могли б надавати якісну медичну допомогу. Профілактична робота ж повинна ж виконунуватись на первинному рівні, для цього ми і готуємо сімейних лікарів, а не на спеціалізованному третинному. Що стосується фінансової складової, то це не вина лікарів, а це загальна біда всієї держави, в якій відсутня цивілізована страхова медицина. Як на мене краще мати можливість, хоч і за гроші лікуватись тут, ніж збирати шалені суми і їхати за кордон.

  • Бред повний! Іди лікуй гіпертонію відсіканням голови; порушення ритму операцією;( і так далі. Обладнання і лікарі-кардіологи на належному рівні; а операції в кардіохірургії дорожче чим в києві в півтора-два рази. До чого тут закордон?

   • тому потрібно щось робити

   • Клоун,а ритмії і лікуються операцією-катетерною абляцією, почитай і просвітлись)

    • Для подтанцовкі хірургів: треба було згадати про стимулятори, для початку- це більш доречне,а на абляцію сам сходи хоч раз. Взагалі по цій логіці треба закрити відділення аритмії, а пюдей вигнати на вулицю

 18. Кланц не имеет права быть главным в ХОКД не та у него специальность. Областной совет прекрасно это знает и не надо подставлять голову Областного совета. Все это сделал Флаксенберг которому уже давно надо на пенсию.

  • А хто може ? Може ти який занімається тільки базіканям

   • той, хто має спеціалізацію з кардіології, спеціалізацію та категорію з організації і кучу інших курсів та корочок. Царь нелегитимный!

   • Наверное ты лижешь жопу Кланцу, чтобы стать вместо него.Вы жополизы привели Кланца к нелигетивной власти.

 19. Кланца взяв на роботу сепаратистів, які заважають нам працювати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.