Шепетівку відвідав Генеральний консул Польщі у Вінниці

У Шепетівському музеї Миколи Островського відбулася урочиста презентація виставки “Єжи Гедройц та його справа”, організована працівниками закладу та Шепетівським осередком спілки поляків України.

Виставку відвідали й почесні гості, зокрема, Генеральний консул Польщі Томаш Олейнічак, консул Кшиштоф Росінський, голова Шепетівської РДА В’ячеслав Петров та інші представники районної влади. Презентував виставку директор музею Вячеслав Сміховський.

Одним із прикладів культурного впливу в умовах окупації рідного краю для України може бути життя та діяльність видатного польського громадського діяча та публіциста Єжи Гедройця. Він заснував Літературний інститут в Парижі та часопис “Культура”, що виходив щомісяця з 1946 року по 2000 рік. За ці роки вийшло 637 номерів “Культури”, видано 378 томів книг, зокрема і антологія української літератури 1918-1933 років “Розстріляне відродження”.

На відкритті виставки, яку розпочала голова товариства поляків Шепетівщини Валентина Пасічник, всі присутні прослухали гімни України та Польщі. Також  звучала поезія відомої польської поетеси Марії Конопніцької,  “Полонез Огінського” у виконанні скрипаля Вадима Свінціцького, пісенні твори знаних польських митців у виконанні учнів суботньої школи.

Виставка діятиме до кінця березня.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

 1. Шановний Адміністраторе!
  Прошу будь ласка, поправити Вашу публікацію.
  Дякую

 2. Вистава «Єжи Гедройц і його справа» відкрита у Шепетівці.
  У Шепетівському музеї Миколи Островського 17 березня відбулася урочиста презентація виставки “Єжи Гедройц та його справа”. Цей захід організовано під патронатом Генерального Консульства РП у Вінниці, за сприяння музею М. Островського та Шепетівського осередку Спілки поляків України.
  На презентації вистави були присутні головні організатори – особисто Генеральний Консул РП у Вінниці п.Томаш Олєйнічак, Консул п. Кшиштоф Росінський. Удостоїли організаторів своєю присутністю голова РДА Вячеслав Петров, представники районної влади, депутати. Презентаційний зал вщент був заповнений членами осередку, учнями шкіл, мешканцями міста та району.
  Захід розпочато звучанням гімнів України та Польщі. На відкритті виставки, яку розпочала голова товариства поляків Шепетівщини Валентина Пасічник, прозвучав твір відомого польського композитора «Полонез Огінського» у виконанні скрипаля Вадима Свінціцького. Презентував виставку директор музею, член товариства Вячеслав Сміховський.
  Одним із прикладів культурного впливу в умовах окупації рідного краю для України може бути життя та діяльність видатного польського громадського діяча та публіциста Єжи Гедройця. Він заснував Літературний інститут в Парижі та часопис “Культура”, що виходив щомісяця з 1946 року по 2000 рік. За ці роки вийшло 637 номерів “Культури”, видано 378 томів книг, зокрема і антологія української літератури 1918-1933 років «Розстріляне відродження»
  Під час презентації звучала поезія відомих польських поетів Марії Конопніцької, Чеслава Мілоша, пісенні твори знаних польських митців у виконанні учнів суботньої-недільної школи, яка працює при Шепетівській Спілці поляків.
  По закінчені презентації присутні мали можливість ближче познайомитися із відомим польським громадським діячем Єжи Гедройцем.
  Вистава діятиме до кінця березня.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.