У Хмельницькій області скоротять фонд лікарняних ліжок, як того вимагає МОЗ

У Хмельницькій області буде зменшено фонд лікарняних ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів. Зараз їх кількість становить 81,2 ліжка на 10 тисяч населення і до 1 січня 2017 року показник має зменшитись до 60.

Про це НГП повідомив директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Яків Цуглевич.

Такі зміни зумовлені наказом міністерства охорони здоров’я України №51 від 1 лютого 2016 року, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 за № 269/28399 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення».

На сайті міністерства зазначається, що постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення, з урахуванням надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги, з можливістю коригувати його у бік зменшення, в залежності від захворюваності та регіональних особливостей. Дія Постанови не поширюється на санаторно-курортні заклади, ліжковий фонд яких визначається відповідно до рівня захворюваності за профілем.

За словами Якова Цуглевича, план оптимізації ліжко-місць в області вже розроблений.

“Він не буде шоковим. Поетапно ті ліжка, які на сьогодні в області не працюють, або де зайнятість ліжка в році, будуть передані на район. Пізніше медичні ради розглянуть, які ліжка не допрацьовують. Будемо скорочувати так, щоб люди все одно були забезпечені у повному обсязі”, – зазначив Цуглевич.

Також він наголосив, що скорочення буде відбуватись так, аби не було звільнення людей. Закінчити оптимізацію ліжко-місць на Хмельниччині планують до 1 січня 2017 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. “Склепав” постанову – я..ценюк и Ко койки в больницах не будут искать. Они лечатся за границей……

  2. Де факто і надалі планують скорочувати не ліжка, а фактично нас з вами

  3. шо таке МОЗ,воно нас на робо ту взяло чи може народ його взяв на роботу,НАМ НЕ ПОТРІБНО СКОРОЧУВАТИ МЕДИЦИНУ ,аВОТ АПАРАТ моз ПОТРІБНО СУТТТЕВО СКОРОТИТИ,БО ПРАЦЮЕ ПРОТИ ЛЮДЕЙ, А НЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.