Посада голови ОДА: об’єднання політичних еліт, очікування нового кіно чи виборів?

В минулу суботу Хмельниччина очікувала на повторний візит Президента Петра Порошенка. Вручення дипломів в прикордонній академії для місцевого політичного бомонду було питання не цікавим. Всі були в очікуванні, що Петро Олексійович привезе і представить активу області нового очільника адміністрації. Інтрига тривала практично аж до сутінок у п’ятницю. Проте, призначення не відбулося.

За інформацією з достовірних джерел стало відомо, що практично перед самим підписанням документу Президент завагався і юридична дія не відбулася. Головою адміністрації мав стати Олександр Корнійчук. Просування його кандидатури забезпечили тісні і давні зв’язки з Віталієм Ковальчуком, теперішнім заступником Глави адміністрації Президента.

Чому зупинився процес призначення Корнійчука? Фактично, на завершальному етапі. Кажуть, за втручання місцевих еліт.

Чому кандидатом на посаду голови адміністрації ледь не був призначений керівник обласного осередку «Народного контролю»? Чому не від провладних політичних сил? Однією з причин спільного їх програшу є постійне протистояння, небажання домовлятися, блокування кандидатів суперників в Кабміні чи Адміністрації. Наприклад, Олег Хавронюк, представник «Народного фронту» не зміг подолати політичні рубікони Адміністрації Президента.

Що маємо на сьогодні?

Місцевий Майдан зібрав понад півсотні підписів під зверненням до Петра Порошенка від громадських організацій проти призначення Олександра Корнійчука. Правильно чи неправильно? Якщо проти Корнійчука, то тоді кого підтримують? Чи зуміли активісти передати у листі дух неспроможності команди Корнійчука-Пруса? І чи зверне увагу Гарант чи не зверне, взагалі? Відповідальність, в першу чергу, політична вся на ньому.

Михайло Гвоздьов зараз відповідає за надважливу ділянку роботи в державі. Часу на місцеві гойдалки все менше. Та й з кадрами не дуже. Поки що на прикладі обласної ради спостерігаємо невдалі спроби зрозуміти філософію місцевого самоврядування. Чи буде Михайло Олексійович приймати активну участь в процесах навколо призначення губернатора чи ні? Покаже час.

Без варіантів, активну позицію займав і буде займати Іван Гладуняк. Його креатура – Олександр Буханевич. Хоча, Іван Васильович, як завжди, грає не на одній шаховій дошці. І дуже рідко відсиджується в обороні. В обласній раді від «БПП – Солідарність».

Впливовою, хоча й не дуже публічною, фігурою є і нардеп Олександр Ксенжук. І зважаючи на чисельність його фракції в парламенті, домовленості можуть бути і стосовно місцевих влад.

Часто згадують Галину Герегу. Потужна політична і матеріальна база. І ще багато необхідних чинників. Якби влада не спохватилася, то політична партія «ЗКС» в обласній раді отримала би ще з десяток-другий значків. Та й по всій області. І якщо призначення більшості кандидатів носять адміністративно-господарсько-корпоративний характер, то призначення Галини Федорівни влада може розглядати і в інших площинах.

Очільник обласної організації «Аграрної партії» Сергій Іващук також володіє набором потужних інструментів. Проте, чи є крісло голови ОДА в переліку його цілей? Чи його цікавить крісло в парламенті? Зважаючи на його позиції в партії та ряд чинників, депутатський мандат є досяжною ціллю.

Малоймовірною є кандидатура від політичної сили Юлії Тимошенко. Поки що.

Микола Приступа також зберігає шанси. За рахунок досвіду випереджає більшість кандидатів. Шанси посилені політичною партією «Відродження». Ключові фігури: Бондар, Хомутиннік, Коломойський.

Досить часто згадується Анатолій Нестерук. Проте, всі переваги можуть перекреслюватися наявним контрактом з Олександром Симчишиним. Хоча, політично Анатолій Макарович ідентифікується з партією Президента.

Всі вище перераховані варіанти базуються на партійній основі. Досягнення домовленостей є малоймовірним. Хоча, Президенту для призначення це не дуже й потрібно. Але це потрібно місцевим елітам та політичним партіям. У разі налагодження контакту з головою обласної ради буде сформовано стабільну більшість, обрано заступників. А у разі «не контакту» – протистояння, можлива навіть недовіра. Має бути компромісна особа, технократ. В цьому сенсі згадується Михайло Немов. Та й інші згадуються.

Не варто забувати і про нардепів Мельниченка і Лабазюка. Вони знаходяться в стані постійної «політичної готовності».

Президент врешті-решт може і призначити «парашутиста» зі своєї команди.

Існує велика імовірність того, що посада голови Хмельницької ОДА може бути віддана і одній із парламентських фракцій, учасниці коаліції…

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Фурманчук Роман

Фурманчук Роман

Громадський діяч

Коментарів: 9

  1. Сон рябої кобили.

  2. Правильно!

  3. коли Загородній прозвітує за 100 днів???????? Бо вже пройшло 120. Люди чому не вимагаємо роботи з обласних чиновників?

  4. заберите етого загороднего к себе назад в ЧИмеровцы

  5. А чому б взагалі не ліквідувати ОДА ? Загородній втік у раду, Процюк не знає що він виконує функції губернатора. Все пущено на “самотьок”. Краще не мішати громаді, ніж такі “реформатори”. А областю буде керувати обласна рада, хоча б альтернативи з”являться та власні думки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.