З квітня хмельничан будуть прописувати по новому

З квітня цього року набирає сили Закон про внесення змін щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

Закон зокрема врегульовує питання реєстрації (прописки) та передає ці повноваження виконкомам.

Відповідно до змін, органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не створено) надаються повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади.

До 4 квітня 2016 житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, які забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізосіб (зокрема, ЄРЦ), передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Також до 4 квітня Мін’юст передає відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад картотеки з питань реєстрації фізичних осіб, наявні в його територіальних органах.

Відповідно до закону, орендарі також повинні інформувати органи місцевого самоврядування про своє фактичне місце проживання, вказавши при цьому і адресу знімного житла.

При цьому, орендарі не можуть претендувати на квартиру або будинок – реєстрація не дає права проживання, це лише інформація про фактичне місцезнаходження особи. Власник житла може виселити квартиронаймача в порядку, встановленому законом. Зняти з реєстрації мешканця можна шляхом подання відповідної заяви.

Відзначимо, що за несвоєчасне подання даних про зміну місця фактичного проживання, а також за надання неправдивої інформації громадяни несуть адміністративну відповідальність.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. ООО, в тому бардаку на Соборній понапрописують нас. Розвела Сабіїха бардак! Йди поли драй.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.