АМК оштрафував молочарів Хмельниччини на 37 тис. грн за зговір

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП КФ «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат», ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Бімол», ПП «Бісквіто-Мілк» загалом на 36,828 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Як повідомляє прес-служба відділення АМК, ці підприємства, заготовляючи молоко у Славутському районі, у травні-червні 2015 року одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 2,50 грн. за 1 кг молока базової жирності.

Об’єктивних причин для одночасного встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні не було, оскільки відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації (просування) покупцям.

«Будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні. Молокопереробні  підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення на території Славутського району. Схожі дії суб’єктів господарювання були визнані порушенням законодавства про захист економічної  конкуренції”, –  зазначив голова Відділення Віталій Олуйко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Бредятіна курам на сміх, імітація роботи, що раніше мала назву “очковтіратєльство”…ці молочари і надалі готові сплачувати такі штрафи, адже працюючи у змові і обкрадаючи селянина цей штраф відіб`ється менше ніж за день роботи.

  2. Селян обкрадають і знищують!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.