Кам’янеччина готова до посівної кампанії на 99%

Користуючись сприятливою погодою аграрії Кам’янеччини вчасно розпочали посівну кампанію – 2016. Про це повідомив сайт РДА.

Першими приступили до посіву ранніх зернових та зернобобових культур філія «Кам’янець – Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ Фірма «Династія», ВК «Іскра 2007», СТОВ АФ «Нефедівське», СВК «Еко-Поле», ТОВ «Агродім Велес». Станом на 11.03.2016 всіма категоріями господарств посіяно 1450 га ярого ячменю (45% до прогнозу) та 14 га вівса. Всього в ц.р. прогноз посіву ранніх зернових та зернобобових культур становить 3,6 тис. га, з них ярого ячменю планується посіяти – 3,1 тис. га, ярої пшениці – 179 га, вівса –76 га, викосуміші – 182 га, та гороху – 71 га.

З пізніх культур, площа посіву кукурудзи на зерно становитиме 13,7 тис.га, гречки 144 га, соняшника 4,8 тис. га, сої 19,7 га.

Всього посівна площа по всіх категоріях господарств складатиме 73,8 тис. га: з них по сільськогосподарських підприємствах 54,2 тис. га та 19,6 тис.га по господарствах населення.

Нині проведено закриття вологи на 80% площ, на 3 тис.га здійснено агротехнічні заходи з підготовки ґрунту під посів ярих культур. Також на значній частині площ посів здійснюватиметься посівними комплексами,  що дає змогу суттєво з економити паливо мастильні матеріали та зменшити строки посіву культур.

Крім того, на посіві ярих культур буде задіяно 266 тракторів, 102 сівалки, 150 культиваторів, 60 дискових борін  та ряд іншої ґрунтообробної техніки. На сьогодні готовність  техніки до проведення робіт становить 99 %.

На всіх площах завершено перше підживлення озимих культу. Підживлення проводилось в основному азотними добривами (аміачною селітрою, сульфатом амонію) в розрахунку 100-200 кг/га. Всього для проведення весняно польових робіт придбано 8,3 тис. тонн міндобрив, з них  внесено в ґрунт 3,8 тис. тонн.

Аграрії Кам’янеччини забезпечені посівним матеріалом, мінеральними добривами, засобами захисту рослин та паливо мастильними матеріалам в необхідних обсягах, тож за сприятливих погодних умов планують провести посівну кампанію в оптимальні строки з дотриманнях агротехнічних вимог.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.