На Хмельниччині викрито факти розтрати держкоштів, виділених на обладнання шкільних кабінетів

На Хмельниччині виявлено численні факти розтрати державних коштів, виділених на обладнання шкільних кабінетів.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Виявлено, що службові особи Дунаєвецької РДА уклали з приватним підприємцем договір купівлі-продажу комп’ютерної техніки та обладнання для кабінетів фізики шкіл району. Надалі, зловживаючи своїм службовим становищем та за попередньою змовою з цим підприємцем, посадовці підписали підроблені офіційні документи про отримання передбачених договором товарів.

При цьому частина обладнання була закуплена за завищеними цінами, а частина до навчальних закладів не надійшла взагалі. Такі незаконні дії спричинили розтрату бюджетних коштів на суму понад 53 тисячі гривень.

Аналогічним чином через зловживання службовим становищем посадовими особами Кам’янець-Подільської РДА, з державного бюджету перераховано 27 тисяч гривень підприємцеві на постачання школам комп’ютерної техніки та обладнання для кабінетів фізики за завищеними цінами і не в повному комплекті.

Так само, службовими особами Новоушицької РДА незаконно витрачено бюджетні гроші, виділені у якості субвенції на придбання комп’ютерної техніки та обладнання для кабінетів фізики загальноосвітніх навчальних закладів району, перерахувавши постачальнику 73,5 тисячі гривень за товар, який не отримували взагалі, чим спричинено розтрату грошей на зазначену суму.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Віталій Гриньків, за усіма вказаними фактами прокуратурою розпочато кримінальні провадження за ч.3 ст.191 (розтрата чужого майна, вчинена за попередньою змовою групою осіб) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Їх матеріали для подальшого розслідування скеровано до відповідних відділів поліції.

Довідково. У жовтні 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1033-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки (загальнодержавні витрати) на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році» зобов’язано міські та районні держадміністрації (РДА) спрямувати такі кошти на оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.