Хмельницький мер пожурив управління ДАБІ за те, що воно не поспішає децентралізовуватися

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин наголосив, що управління ДАБІ у Хмельницькій області не поспішає віддавати міській раді повноваження з видачі дозвільних документів (декларацій про початок будівництва і готовність об’єкта до експлуатації – НГП) у рамках реформи децентралізації.

Про це сьогодні він сказав в ефірі “Поділля-Центр”.

“Держархібудінспекція дуже не хоче віддати повноваження. На сьогодні з обласних центрів держави такі повноваження зміг отримати тільки Луцьк. Всі інші, у тому числі Хмельницька міськрада – боряться”, – констатував мер.

За його словами, також на заваді створенню нового управління з питань держархібудконтролю міськради стоїть кадровий голод. Наразі немає жодної кандидатури, яка погодилася б очолити це управління.

Як писав НГП, у рамках децентралізації системи держархбудконтролю 29 лютого відбулась передача повноваження від Державної архітектурно-будівельної інспекції України до виконкому міської ради Славути.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. ДАБІ в області повноважень не віддає. Воно структурний підрозділ, а не окрема структура
  Журналіст мав би про це знати. Передача повноваження це робота головного ДАБІ і роблять це тільки через Київ.

  • Як кажуть – “дурний їхав, дурного здибав”. А тут аж троє “Розумних” (в т.ч. – мер), які вважають нас дурними. Відповідно до чинного законодавства місцеве самоврядування вправі і зобов’язане створити місцевий орган держархбудконтролю. Для отримання відповідних повноважень місцевому самоврядованню необхідно спочатку створити такий місцевий орган. І в тому, що він не створений, ні “Київ”, ні його структурний підрозділ не винні, а винне саме місцева влада. Це звичайне “переведення стрілок”. Як в відомому анекдоті – “Ти хоть квиток лоторейний купи…”.

   • Ви мені краще скажіть – навіщо Порше-Панамерику спалили? Це пов’язане?

   • Це звичайне “переведення стрілок”, скидання з себе відповідальності за те, що наспраді з “незаконними забудовами”, яких не 20, а значно більше (більшість прибудов до багатоквартирних будинок, це також “незаконні забудови”), нічого не робиться.

   • думаю що як би міг, то Сем вже давно ту ковдру на себе перетягнув би, адже така служба може ” раком” будь-якого забудованих поставити і так само свого забудованика “пронихнути”

   • О, “стрелкі перевести” це да, це вони вміють.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.