КВУ: зі всіх перевірених структур не прозвітувало про люстрацію тільки Управління СБУ

Комітет виборців України провів моніторинг процесу люстрації в Хмельницькій області. Були досліджені сайти п’яти державних інституцій. Також відповідні запити про перебіг люстрації були надіслані до прокуратури області, обласної державної адміністрації, фіскальної служби, національної поліції та служби безпеки України.

При моніторингу користувались відкритими джерелами, зокрема, вивчались матеріали з сайту Міністерства юстиції та сайти установ, які досліджувались.

Голова обласного осередку КВУ Юрій Ануфрієв зазначив, що практично всі надіслали оперативні та докладні відповіді на інформаційні запити про перебіг люстрації. Лише Управління СБУ ніяк не відгукнулась і на звітну прес-конференцію по результатам моніторингу не явилась

“Ми отримали відповіді від всіх, окрім Служби безпеки. Ми зробили запит, запросили їх на цю прес-конференцію, однак вони це проігнорували”, – заявив Ануфрієв.

Також представник КВУ говорив про недосконалість закону про очищення влади. Однак вже зараз триває процес покращення законодавства в сфери люстрації і в верховній раді зареєстровано законопроект про внесення змін в вже наявний закон.

В обласної державної адміністрації на сайті можна знайти всі нормативні документи, перелік осіб, що вже пройшли люстрацію, розміщений по департаментам та управлінням із зазначенням посади. 50% працівників обласної державної адміністрації вже пролюстровані. Не звільнено жодної особи.

У відповіді на запит в прокуратурі відповіли, що під дією Закону України “Про очищення влади” з прокуратури Хмельницької області звільнено двох осіб: першого заступника прокурора області Руслана Мартиненка та заступника прокурора області Володимира Шевчука. На 17 лютого цього року в структурі області не пройшли люстрацію лише 6 осіб.

Сайт прокуратури області в КВУ не похвалили. За словами експертів, не всі заяви та додатки відкриваються, а всі документи розміщені у незручному алфавітному порядку.

Відповідь на запит КВУ Головного управління національної поліції в Хмельницькій області прийшли на 51 сторінці. Згідно з законом “Про очищення влади”, у Національній поліції звільнень немає, оскільки це нова структура. Загалом, в обласній поліції пролюстровано 1942 особи.

За результатами перевірки фіскальної служби з органів податкової міліції було звільнено Миколу Кучерука. Решта працівників, щодо яких проводилась перевірка, не падпадають під дію цього закону.

Загалом, у комітеті виборців України відзначили відкритість та бажання структур співпрацювати із громадськими організаціями.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.