Що чекає хмельничан, котрі не створили ОСББ

До 1 липня цього року хмельничани, як і всі українці, мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки. Створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), залишитись на утриманні свого обслуговуючого підприємства чи обрати нове – на вирішення цього питання вони мають ще трохи чотири місяці. Якщо ж до визначеного терміну мешканцям визначитися не вдасться, рішення за них приймуть у міській раді.

За словами експертів, ОСББ доцільно створювати у багатоквартирних будинках, де проживає велика кількість людей. Там є певний фінансовий запас і внески, які буде сплачувати кожна квартира на утримання будинку, будуть незначними. Тому такі ОСББ матимуть можливість наймати певний персонал.

Мешканцям малоквартирних будинків, доцільніше самоорганізуватися і частину робіт виконувати самостійно: почергово прибирати подвір’я чи щомісяця сплачувати за вивіз сміття кожній квартирі окремо. Щодо спільного майна, то його можна ремонтувати залежно від потреб, до прикладу, раз на 5 років.

Ще один варіант управління будинком – найняти управителя. Таким управителем може бути будь-яка фізична чи юридична особа, яка здійснюватиме управління будинком на підставі договору зі співвласниками. Вартість послуг на утримання будинку та винагороди управителю визначають за згодою обох сторін і зазначають у договорі.

Якщо до 1 липня цього року мешканці будинків не визначаться з формою управління, то управителя їм призначить місцева влада.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Ідея ОСББ в принципі непогана …, але для заможного суспільства, в якому є лиш мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні цю ідею, як завжди перекрутили та спотворили (рос. – извратили) та використовують для того, щоб влада (загальнодержавна і місцева) «скинула з себе», як зобов’язання фінасувати утримання досить зношеного житла, яке якраз з їхньої вини кілька десятиріччь незалежності майже не «амортизовувалося» (не ремонтувалося тощо), так і взагалі відповідальність за це житло і забезпечення його мешканців комунальними послугами та енергоносіями. Крім викладених чинників ОСББ не можуть єфективно діяти в наших реальних умовах і через те, що постачальниками води і каналізування, тепла, газу і електроенергії та т.п. є по суті монополісти, та також через те, що інженерна інфраструктура, що їх повинна забезпечувати, в т.ч. – мережі постачання, майже зовсім не те що, не розвивалася, але необхідним чином і не ремонтувалася теж ще з радянських часів. Але є ще один дуже небезпечний для теперішніх чи майбутніх мешканців усіляких новозбудованих чи знову будующихся (якщо вони будуть добудовані?) «кварталів і кооперативів» фактор, про який більшість з цих мешканців навіть не здогадуються. А саме – структури, які насправді є іхними забудовниками (а там, з метою уникнення відповідальність, досить заплутані структури) ще до заселення створюють «свої» ОСББ, які потім будуть диктувати цим мешканцям «свої», звичайно тільки їм вигодні умови, умови оплати.

  2. Усі квартири приватизовані. Давно! Це ваша власність. Утримуйте! Досить заглядати і чекати, що хтось прийде і прибере ваш бруд і сміття розкидане вашими дітьми у ваших будинках. Вчіть дітей берегти майно, а не палити ліфти і писати на стінах. Беріть відповідальність за своє житло. В селі бабка не чекає, що ій хтось прийде і полагодить газову трубу чи електрику, сама шукає хто ій це зробить і прибирає біля будинку сама!!!!!

    • Але в селі хата огороджена, а біля багатоквартирного будинку всяких шастає достатньо, і сміття відповідно, теж різного. Це одне, а інше – якщо люди працюють по 10-12 годин, а територія навколо велика, коли ще лад наводити

    • Повчи своїх дітей … Ще один вчитель знайшовся…

  3. То огородіть, хто вам не дає? Це ваше приватизоване житло. Ви своі квартири передаєте у спадок, продаєте. От і піклуйтесь про житло і про прилеглу територію. Так як це роблять в хатах.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.