У Хмельницькому відкрили меморіальну дошку загиблому під Іловайськом Олександру Співачуку

Сьогодні у Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 відкрили меморіальну дошку учаснику АТО, хмельничанину Олександру Співачуку. У цій ЗОШ герой навчався з 1989 до 1999 року. Однокласники та вчителі пам’ятають його, як добру та світлу людину. Директор школи Микола Вересюк, який три роки був класним керівником Олександр Співачука, зазначив, що встановлення цієї дошки – це дань школи та пам’ять про їх учня.

index

“Тепер, коли ви йдете на урок чи на роботу, завжди підходьте до дошки, дивіться на фото, дивіться в очі і пам’ятайте, що Олександр віддав життя заради кожного з нас. І тепер можемо вчитись та жити завдяки таким, як він. Ми маємо робити все можливе і навіть неможливе, аби кожне українське життя віддане під час революції гідності і російсько-української війни не було даремним. Аби українська держава, заради якої вони віддали своє життя, насправді відбулася”, – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

На відкритті меморіальної дошки були присутні також колеги-правоохоронці, побратими з батальйону “Миротворець”, друзі та близькі.

Дружина з сином Героя Співачука

Дружина з сином Героя Співачука

“Він був дуже доброю людиною. Дуже важко з ним прощатись. Він загинув за кожного з нас. Історію Саші ми будемо розповідати нашим дітям та внукам. Він дивиться на нас із небес”, – розповіла випускниця 1999 року Вікторія Українець.

“Саша для нас завжди живий. Він живий, бо живе те, за що він боровся. Живе наша держава і буде жити. Я щиро вдячний колективу школи, всім тим, хто підтримав цю ініціативу. Людина живе, поки її пам’ятають. Сашу ми будемо пам’ятати вічно”, – заявив батько загиблого Володимир Співачук.

IMG_3867

Довідка НГП. З 2005 року Олександр Співачук працював у органах внутрішніх справ. У Хмельницькому Південно-Західному відділі міліції пройшов шлях від помічника дільничного інспектора до помічника начальника відділу з кадрового забезпечення. З травня 2014 року Олександр Співачук добровільно перебував у батальйоні патрульної служби поліції “Миротворець”. Брав безпосередню участь в охороні правопорядку в Слов’янську, Дзержинську, в районі Горлівки та інших населених пунктах Донецької області.

З 23 жовтня 2013 до 28 серпня 2014 року перебував у Іловайську, захищав від кадировців залізничне депо. 29 серпня прикривав відхід із міста поранених побратимів. До січня 2015 року вважався зниклим безвісті. Як невідомий захисник Вітчизни був похований у м. Дніпропетровськ.

Ідентифікований внаслідок експертизи ДНК. 25 січня 2015 року перепохований на Алеї Слави, міського кладовища у Раково.

9 квітня 2015 року Указом Президента України №213/2015 Співачук О.В. нагороджений орденом «За мужність» III ст. (посмертно).

Фото Афіни Черкезової, НГП і прес-служби обласної поліції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. А за які кошти? Хто оплатив?

  • Але ти дебільне, про гроші думає

   • Меркантильне базарне жлобйо

   • Взагалі, я просто хотіла дізнатись хто допоміг у придбанні таблички – міська влада чи волонтери? Тому що вони молодці. Діти, які навчаються в цій школі повинні знати свого Героя. А ви, як завжди робите собі дешевий піар. І слідкуйте за своїми коментарями. Я поважна жінка і не потерплю таких слів від невідомо кого.

    • Перепрошую тоді. Просто знаю багато людей, які крім грошей нічим не цікавляться)))) Реакція вже….

  • Яка тобі різниця хто платив? Не ти платила! І не зиркай в чужу кішеню.

 2. Ви справді думаєте що там так багато грошей пішло?

 3. доречі батько його колишній народний депутат від партії соціалістів . Олександер міг не йти на цю війну , він був справжнім патріотом .

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.