У Хмельницькому на популяризацію української мови виділять з міської скарбниці 3,1 млн. грн

Депутатам Хмельницької міської ради пропонують ухвалити міську Програму розвитку і функціонування української мови на 2016-2020 роки.

Загальний кошторис програми становить 3 млн. 182 тис. грн.

“Засилля в інформаційно-культурному просторі як України, так і міста іншомовної продукції призвело не лише до різкого скорочення українського мовного простору, але й призводить до руйнації способу думання і деформації ментальності громадян України, прищеплення їм чужих стереотипів, навіювання їм почуття меншовартості. Усі ці чинники ще раз підтверджують гостру необхідність ефективної мовної політики як на рівні держави, так і на рівні місцевого самоврядування”, – зазначається в описі проблеми.

Серед колоритних заходів, які направлені на популяризацію української мови – здійснювати обстеження об’єктів торгівлі та побуту на предмет дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на споживчих ринках міста; заборонити спотворення української мови в зовнішній рекламі на автомобільному транспорті загального користування; забезпечити пріоритетність звучання україномовних ефірів та українського музичного продукту у громадському транспорті Хмельницького.

Найбільш фінансово затратними позиціями Програми є поповнення бібліотечних фондів – 1,7 млн. грн; проведення міського літературного фестивалю «Слово єднає», конкурсів «Найкращий читач» та «Кобзарик» – разом 165 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. а чому мовчить п. Зоя Діденко, якой запропонували два роки тому створити класи вивчення української мови для дорослих, а вона “добросовістно” цю ідею поховала

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.