На Хмельниччині хочуть створити лікарняні каси

У Хмельницькій області за досвідом інших областей (Львівської, Полтавської, Житомирської) планують створити лікарняні каси. Про це повідомляє сайт Хмельницької ОДА.

Лікарняна каса – це недержавна громадська членська організація, що сприяє охороні здоров’я та захисту прав пацієнтів, в основі якої лежать добровільні персоналізовані внески, для фінансування додаткових медичних послуг у межах прийнятої медичної програми.

Свою роботу лікарняна каса проводить на договірній основі з медичними закладами.

Лікарняні каси планують працювати по наступним програмам: «Швидка допомога», «Поліклініка», «Стаціонар», «Профілактика», «Сімейна медицина».

Каси створюються для пенсіонерів і незаможних, але при бажанні вступити в касу зможе кожен, щось на зразок страхових компаній. На певний рахунок у банку члени каси перераховують щомісячний внесок.

Після першого внеску у разі хвороби, кошти каси спрямовуються на покращення медикаментозного і діагностичного забезпечення членів лікарняної каси, сприяння в отриманні ними екстреної і планової стаціонарної медичної допомоги, денного стаціонару, стаціонару вдома та підтримання матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

У витрати на лікування також включаються медикаменти і вироби медичного призначення, лабораторні та інструментальні дослідження, харчування, утримання медичного обладнання, м’який інвентар, а також винагорода медичним працівникам.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.