У Хмельницькому купити дешеву гречку можна лише с/г ярмарках

На сільськогосподарських ярмарках, які організовуються обласною державною адміністрацією та хмельницькою міською радою, ціна на гречану крупу значно менша, ніж пропонують на ринках та в супермаркетах.

Про це сьогодні на прямій телефонній лінії заявив заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко.

За його словами, у адміністрації зараз немає жодного механізму регулювання ринкової ціни гречки. Тому єдиний спосіб для населення – купувати гречку за нижчими цінами с/г на ярмарках. Якщо у супермаркетах та на ринках гречка продається по 30 грн за кілограм, то на ярмарках її можна придбати по 22,7 грн.

“Коли зростає ціна на ринку, ми не можемо змусити продавати її дешевше. Не маємо повноважень. До того ж та постанова, яка забороняє перевірки досі не скасована. Минулого року робили спроби побачити на базарі, звідки береться така ціна: від хлібокомбінату і до ринку. Проте, коли відправили робочу групу на ринок, з’явились люди з посвідченнями силових структур, які запитали, чого ви тут і чи знаєте ви, що постанова передбачає порушення кримінальної справи за несанкціоновані перевірки”, – зазначив високопосадовець.

Також він наголосив, що за сприятливих погодних умов ярмарки будуть проводитись кожні два-три тижні і ціни там триматимуться одного рівня.

Щодо скорочення посівних площ, які раніше відводились під гречку, заступник голови обласної державної адміністрації зазначив, що така державна політика.

“Не фіксується ціна, витрати сільгоспвиробника не виправдовують його затрат. До того ж гречка – це складна і ризикована культура. Необхідно вгадати із часом посіву, аби на період цвітіння не було ні дощів, ні спеки, щоб бджола її запилила”, – розповів Кальніченко.

Як відомо, з 2012 року площі під гречку на Хмельниччині скоротилися з 36 тис. га – до 11,1 тис. га – у 2015 році.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.