Кам’янець-Подільська міськрада звернулась до Кабміну і облради через фінансування ПТУ

Депутати Кам’янець-Подільської міської ради направили звернення Кабінету Міністрів України і Хмельницькій обласній раді щодо врегулювання фінансового утримання професійно-технічної освіти.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні під час позачергової сесії міськради.

У зверненні депутати нагадують, що наразі не розпочався процес передачі майна закладів професійно-технічної освіти з державної у комунальну власність. Також наголошується на тому, що із 1200 студентів, які навчаються в ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», лише 247 – жителі Кам’янця-Подільського, решта – з інших районів та областей.

«Тобто, ці студенти зараховувались на навчання, згідно з державного замовлення, а отже і до закінчення ними навчального закладу держава зобов’язана їх фінансувати», – йдеться у листі.

Якщо буде вирішено залишити профтехосвіту на фінансуванні міст обласного значення, то в Кам’янець-Подільській міській раді просять передати в комунальну власність майно ПТУ та розглянути питання про виділення додаткової субвенції з обласного бюджету для фінансування замовлення з підготовки робітничих кадрів.

Інший своїми рішенням міська рада вирішила таки виділити кошти на погашення двомісячної заборгованості зі стипендій, харчуванні дітей та заробітної плати для викладачів ПТУ. Загалом, на ДНЗ виділили 1 млн. 174 тис. грн.

Нагадаємо, що минулого вівторка Кам’янець-Подільську міську раду пікетувало понад 200 викладачів та студентів ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» з проханням взяти їх на міське фінансування. Натомість секретар міськради заявляв, що місто не може виділити кошти на зарплати та стипендії, адже це нецільове використання коштів.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.