Одіозній екс-голові ОВК Кострубській не вдалося стягнути 30 тис. грн моральної шкоди

Колишня голова Хмельницької обласної виборчої комісії Наталія Кострубська намагалася відсудити в обласної виборчої комісії заборгованість за наданні послуги та завдану моральну шкоду.

Про це свідчить рішення Хмельницького міськрайонного суду від 10 лютого.

У позові вона вказала на те, що комісія не виплатила їй кошти на суму 1117 грн. 71 коп за надані послуги з 1 жовтня 2015р. до 16 жовтня 2015р. та не погодила акт виконаних робіт. Ще 385 грн. 84 коп вона наполягала стягнути за роботу в день голосування та в день встановлення результатів виборів, які також не були виплачені.

Також вона оцінила завдану моральну шкоду на суму 30 тис. грн, оскільки невиплата даних коштів призвела до конфліктів у сім’ї, постійної тривоги, хвилювання та безсоння.

Суд задовільнив позов частково. Зокрема, не враховані претензії Кострубської на невиплату 1117 грн. 71 коп, тому що “послуги повязані з організацією підготовки та проведення виборів повністю не надала, до того ж надала не якісно, що підтверджується вищезазначеними постановами про визнання дій члена Хмельницької обласної виборчої комісії такими, що суперечать законодавству.

У суді представник обласної виборчої комісії наголосив, що Кострубська уклала договір із ТОВ «Поліграфіст» на друкування виборчих бюлетені, який суперечив ЗУ «Про місцеві вибори», внаслідок чого могли бути зірвані чергові вибори та як наслідок комісія понесла додаткові витрати в сумі 61 тис. грн.

“Крім того, враховуючи, що повноваження Кострубської були припинені 18.10.2015 року, а послуги вона повинна була надавати до 25.10.2015 року, це свідчить також про те, що послуги повязані з організацією підготовки та проведення виборів повністю нею не були виконані”, – зазначено у рішенні.

У частині моральної шкоди, яку просила стягнути позивач у розмірі 30 тис. грн. за погіршення її стану, суд наголосив, що позивачем не надано доказів на спричинення моральних страждань і що вони викликані саме неправомірними діями виборчої комісії.

Крім того, при винесенні рішення суд першої інстанції взяв до уваги постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2015 року. Згідно з нею дії Кострубської щодо неправомірного внесення змін по межах територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів Хмельницької обласної ради визнано протиправними. Зафксовано, що зміни щодо меж виборчих округів вносилися екс-головю ОВК шляхом заміни окремих аркушів додатку до Постанови Хмельницької обласної виборчої комісії №8 від 19.09.2015р., яка була подана до міського відділу виборців, а тому такі зміни по межах територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів є неправомірними та суперечать чинному виборчому законодавству.

У підсумку міськрайонний суд ухвалив стягнути з Хмельницької обласної виборчої комісії на користь Наталії Кострубської 385 грн. 84 коп за роботу в день голосування та в день встановлення результатів виборів.

Довідка НГП. Постановою Центральної виборчої комісії від 6 вересня 2015 року №230 «Про формування складу обласних, районних, міських, районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» Наталію Кострубську було призначено головою Хмельницької обласної виборчої комісії.  Їй члени обласної комісії закидали одноосібні дії, пов’язані з друком бюлетенів на місцевому підприємстві “Поліграфіст” та  коригування меж виборчих округів.

Пізніше ЦВК її замінила на Костянтина Рааца. Однак за два дні до дня голосування Кострубська знову потрапила до складу обласної виборчої комсії за квотою Політичної Партії “Піратська Партія України”.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Какой красивый междусобойчик! Поначалу БПП через ЦВК назначает Кострубскую председателем комиссии. Та делает свои дела, получается резонанс. БПП отзывает её с должности и заменяет на Рааца. Но дело то, повторяю, сделано! Миллион бюджетных денег “уходит” на изготовление бюллетеней по максимальной цене! По нашим данным Пиратская партия Украины, от которой Кострубская “вернулась” в комиссию, вращается в орбите технических партий БПП.
    В чём господин Раац, как новый председатель комиссии (на мой взгляд, и это установил суд), не прав – так это не выплата суточных Кострубской в размере 385,34 грн. Так ещё и судебные издержки. А за чей счет? Опять за наш, налогоплательщиков?
    Дорогие Хмельничане! Оцените красоту игры!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.